Zdroj: iStock

Staré dvere nemusíte vyhadzovať! Inšpirujte sa našimi tipy, ako ich môžete ešte využiť

09. 06. 2022
Zdieľať

Pre niekoho kus odpadu bez možnosti ďalšieho použitia, pre iného komodita, z ktorej sa dá vyrobiť naozaj čokoľvek – od police cez paraván, stôl, vešiakovú stenu až po čelo postele či rám na zrkadlo alebo rodinné fotografie. Fantázii sa medze nekladú. Tu sú naše inšpirácie, čo so starými dverami.

Vintage galéria

Oprieť o stenu, navŕtať háčiky, prirobiť poličku či dve a vystaviť srdcu blízke predmety. Aj takáto domáca minigaléria či nástenka môže vzísť zo starých ošarpaných dverí.

Nástenka zo starých dverí

Zdroj: HÜBSCH

Patina je v tomto prípade viac ako žiadaná. Dokáže podporiť efekt čohosi zašlého a v kombinácii s nostalgickými predmetmi upúta všetky pohľady.

Prečítajte si tiež
9 jednoduchých nápadov, ako vniesť do interiéru farby

Stôl

Staré dvere perfektne poslúžia ako doska stola. Či už písacieho, alebo i konferenčného. V prípade nerovného povrchu položte navrch sklo. A čo sa týka nôh, môžete na ne primontovať nielen štyri rovnaké kusy z kovu alebo dreva, ale pekne ukážu aj takéto „áčkové“ konzoly, ktoré pripomínajú rebrík.

Stôl so starých dverí

Zdroj: D2

Zrkadlo

Sklenenú výplň starých dverí (ak sa zachovala) nahraďte zrkadlom a vznikne tak absolútne štýlová dekorácia interiéru, ktorú jednoducho zavesíte alebo opriete o stenu v obývačke, chodbe či šatníku. Rám odporúčame natrieť kriedovou farbou v svetlom odtieni.

Staré oranžové dvere v jedálni vyplnené zrkadlami

Zdroj: Design Tabloid

Prečítajte si tiež
Ako zmeniť či vylepšiť starú podlahu za víkend

Čelo postele

Keď tieto dvere doslúžili v interiéri staršieho domu, majitelia ich ešte využili pri rekonštrukcii ako chodník na stavenisku. Ležiace v zablatenej mláke ich však objavil šikovný a zručný sused, ktorý presne vedel, načo budú ešte dobré. Vyčistil ich, obrúsil a vyrobil z nich takéto originálne čelo postele.

Čelo postele zo starých dverí

Zdroj: Miro Pochyba

Staré dvere môžete využiť aj v exteriéri, kde vám po primontovaní pracovnej dosky a vešiakov poslúžia ako záhradný pultík na sadenie alebo aj ako lavička s opierkou. Omnoho viac inšpirácií na ich využitie nájdete napríklad na Pintereste.

Zrkadlo zo starých dverí a béžové kresielko

Zdroj: Pinterest

Text: Katarína Barošová

Foto: Design Tabloid, D2, HÜBSCH, iStock, Miro Pochyba

Zdroj: Časopis Môj dom

Kategória: Doplnky
Tagy: doplnky do interiéru dvere inšpirácie do bytu renovácia vintage štýl
Zdieľať článok

Diskusia