Podlahové vykurovanie, ktoré dokáže nainštalovať aj laik

16. 12. 2008
Zdieľať

Spoločnosť DEVI, výrobca inteligentného elektrického vykurovania a ochranných systémov proti snehu a ľadu, ako prvá v strednej Európe vyvinula vykurovacie podlahové pásy vo forme puzzle, ktoré nevyžadujú inštaláciu odborníka a vyplnila tak doterajšiu medzeru na trhu s podlahovým vykurovaním.

Majitelia domov a bytov si teraz v domácnostiach sami dokážu nainštalovať podlahové vykurovanie metódou „zaklapni a spoj“, ktorá je podobná ako detské puzzle.

„Prednosťou takéhoto spôsobu vykurovania je rýchla a jednoduchá montáž a bezpečnosť. Jednoduchý spojovací systém zvládne aj laik a suchá inštalácia nevyžaduje použitie lepidla. Nie je potrebné používať ani žiadne ďalšie špeciálne nástroje, je možné ho inštalovať na všetky typy podláh,“ hovorí Dušan Lašák, obchodný riaditeľ spoločnosti DEVI.

Podlahové vykurovanie vo forme pásov je prvým elektrickým vykurovacím systémom svojho druhu, ktorý bol certifikovaný pre nový štandard plávajúcich podláh. „Vytvára kročajovú izoláciu drevených i laminátových podláh, ktorým pomáha dosahovať rovný povrch. Zároveň dobre znáša a rozkladá zaťaženie. Potvrdil to záťažový test, kde jedno miesto s týmto druhom vykurovania vydržal až 225 000 rotačných záťaží. Zabudnúť nemôžeme ani na úsporu inštalačných a prevádzkových nákladov,“ dodáva Dušan Lašák.

Súčasťou podlahových vykurovacích pásov je termostat a bezpečnostný box, ktoré sú v dvoch variáciách. Závisí od toho, či sa podlahové pásy inštalujú na drevený podklad (aj lamináty) alebo betónový (aj dlažba). Maximálna teplota podlahového vykurovania pri drevenom podklade je 30°C a pri betónovom 35°C.

Kategória: Aktuality
Tagy: devi podlahové vykurovanie
Zdieľať článok

Diskusia