Súťaž Terasa snov: Dom po starých rodičoch premenili na svoj domov

Súťaž Terasa snov: Dom po starých rodičoch premenili na svoj domov

29. 04. 2019
Zdieľať

Čitateľka Katka vychováva svoje deti v rodinnom dome po starých rodičoch, ku ktorému má silné citové väzby. Pôvodný stav domu rodina zrekonštruovala podľa svojich predstáv, terasa je však stále nedokončená. Preto sa zapojili do súťaže o terasu Twinson v hodnote 2 000 eur od spoločnosti Inoutic/Deceuninck a DLH Slovakia a veria, že vďaka nej by si mohli spríjemniť, skvalitniť a uľahčiť svoje bývanie.

Odmalička som túžila po rodine, deťoch a po tom, že s nimi budem bývať v dome so záhradou. Vtedy som ani len netušila, že to bude v dome, ktorý pre moje detstvo veľa znamenal, v ktorom som od narodenia vyrastala s rodičmi a starými rodičmi, kým si rodičia nepostavili vlastný dom. Moje citové väzby k nemu sú preto veľmi silné. Aj keď sme dom skoro kompletne zrekonštruovali, obytný priestor prestavali, zmenili sme účel a využitie záhrady, stále vnímam spätosť s minulosťou a svojím detstvom. Často si spomínam na to, ako sme so starkou sedeli pod jabloňou a pili jablčný mušt alebo so starým otcom z malej terasy pozorovali sliepky a ovce pobehujúce po záhrade.


Dom po starých rodičoch premenili na svoj domov

Dom po starých rodičoch premenili na svoj domov
Katarína

Náš dom sme začali rekonštruovať pred desiatimi rokmi, stále je však čo dorábať a vylepšovať. Keďže máme dve malé deti, na rekonštrukciu nie je až toľko času ani financií. Postupne dokončujeme úpravy v dome a okolo neho. Rada by som sa ale vyhla tomu, aby si deti niekedy mysleli, že sme kvôli rekonštrukcii domu na ne nemali toľko času, ako by chceli.


Dom po starých rodičoch premenili na svoj domov

Dom po starých rodičoch premenili na svoj domov
Katarína

V minulosti bola terasa malá, zmestili sa tam len dve stoličky. Pri rekonštrukcii domu sme terasu zväčšili, aby sme na nej mohli mať pohodlné sedenie pre celú rodinu na rozlohu 32 m2. Snívala som o terase, na ktorú by som mohla vyjsť z domu do záhrady bez zbytočných schodov. Lenže terasa bola vo výške obytného podlažia, asi 1,2 m nad pôvodným terénom. Staré schody na terasu sme preto odstránili a terén dorovnali k novej veľkej terase, čím nám na záhrade vznikol malý kopček, ktorý deti v zime využívajú na sánkovačku. Terasu sme síce vybetónovali, avšak nevieme sa rozhodnúť, aký materiál zvoliť, preto je stále nedokončená.


Dom po starých rodičoch premenili na svoj domov

Dom po starých rodičoch premenili na svoj domov
Katarína

Keďže bývame na Liptove a terasa nie je zastrešená, v zime musí vydržať aj nápor snehu, preto potrebujeme odolný materiál. Je orientovaná na sever, takže v lete sa až tak neprehrieva. Vtedy ju využívame na každodenné posedenia, deti na nej mávajú nafukovací bazén. Tým, že povrch terasy je len vybetónovaný, nie je veľmi príjemný na chodenie naboso, často sú tam drobné skalky, ktoré potom deti nosia do bazéna. To by sme chceli zmeniť. Radi by sme mali terasu, po ktorej by sme mohli chodiť naboso, ktorej povrch by bol príjemný, na ktorom by sme sa nešmykli, keď deti vylejú vodu z bazénika, alebo keď zaprší.


Dom po starých rodičoch premenili na svoj domov

Dom po starých rodičoch premenili na svoj domov
Katarína

Každý majiteľ rodinného domu vie, že vlastniť dom a záhradu nie je len o radosti, posedení na terase, grilovačke s priateľmi či rodinou, ale aj o povinnosti sa o dom a záhradu starať. O to viac vlastníci domu uvítajú bezúdržbové materiály alebo aspoň také, o ktoré sa treba starať minimálne. Medzi takýchto ľudí patríme aj my. Síce sme ešte vekom relatívne mladí, oceníme, keď sa o povrch terasy nebudeme musieť veľmi starať a radšej využijeme voľný čas na oddych a chvíle s deťmi a rodinou. Pamätám si na svojich starých rodičov, ktorí väčšinu času venovali gazdovstvu a práci v záhrade a na zaslúžilý oddych im nezostávalo veľa času. Napriek tomu mám krásne spomienky na spoločné chvíle strávené s nimi. To by som rada zanechala aj ja svojim deťom, aby  sa im raz pri spomienke na detstvo vybavili chvíle strávené doma a v záhrade.

Čitateľka Katka

Čo na to odborník:

Radí Petr Klaban, produktový manažér spoločnosti Inoutic/Deceuninck pre stavebné systémy Twinson:

Drevoplastovému materiálu Twinson nevadí styk s vodou, preto ho možno umiestniť aj v okolí bazéna. Tieto dosky sú protišmykové, ideálne aj pre chôdzu naboso, deťom nehrozí zapichnutie triesky do nohy a ak si rodina zvolí svetlejší odtieň, nebudú sa v lete ani prehrievať. Zaschnuté vodné mapy po kúpaní či ďalšie škvrny, ktoré nezmiznú samé, možno následne ľahko odstrániť vlažnou vodou s trochou saponátu alebo vysokotlakovým čističom. Terasu z kompozitného materiálu netreba ošetrovať žiadnymi umelými konzervačnými prostriedkami či moridlami, nátermi, lakmi a tmelmi. Navyše nemusíte mať strach ani o svojich najmenších. Dosky Twinson majú hygienický atest a neobsahujú škodlivé látky, preto sú vhodné aj na výrobu bezpečných hračiek. Vzhľadom k tomu, že čitateľka s rodinou bude terasu využívať aj na grilovanie, rodinné posedenia, stretnutia s kamarátmi či hry, odporúčal by som celkom bezúdržbový materiál Terrace Massive Pro. Ten je odolný aj proti mastným škvrnám, a to vďaka tenkej vrstve PVC na povrchu.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Čo potrebujete vedieť o súťaži o terasu snov Twinson

Súťaž o terasu snov vyhlásila spoločnosť Inoutic/Deceuninck spolu s firmou DLH Slovakia. Zapojiť sa do nej mohli nielen majitelia rodinných domov, ale aj vlastníci bytov s balkónom či lodžiou. Uzávierka súťaže bola 14. apríla 2019. Víťaz, ktorého určí porota zložená z organizátorov súťaže, získa terasu z materiálu Twinson v hodnote 2 000 eur. Vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 6. mája 2019 na stránkach mojdom.sk. Kompletné pravidlá súťaže nájdete tu.

Kompozitný materiál Twinson

Twinson je kompozitný materiál, ktorý predstavuje spojenie prirodzeného vzhľadu a hrejivosti dreva s odolnosťou a dlhou životnosťou PVC. Materiál je odolný, prakticky bezúdržbový, v zime nezamŕza, v lete sa neprehrieva a jemný povrch sa napriek poveternostným vplyvom nezničí ani v priebehu niekoľkých rokov. Spojenie dvoch materiálov (drevo a PVC) bráni vzniku triesok, hladký a jemný povrch bez medzier je ideálny pre chôdzu naboso. Navyše sú dosky protišmykové, takže terasa je bezpečná aj pre deti, ktoré sa na nej môžu dosýta hrať. Terasové dosky z materiálu Twinson sú k dispozícii v troch rôznych produktových variantoch s rôznymi povrchmi a v niekoľkých prirodzených farbách. Na materiál Twinson poskytuje výrobca záruku až 25 rokov.


Drevoplastovému materiálu Twinson nevadí styk s vodou, preto ho možno umiestniť aj v okolí bazéna.

Drevoplastovému materiálu Twinson nevadí styk s vodou, preto ho možno umiestniť aj v okolí bazéna.
Inoutic / Deceuninck

Základné produkty:

Terrace sú ekonomicky výhodné podlahové dosky s mimoriadne dlhou životnosťou a povrchom so vzhľadom skutočného dreva na pohľad aj na dotyk. Sú mimoriadne odolné proti pošmyknutiu, neštiepia sa a nepukajú. Vyžadujú si len minimálnu údržbu. Podlahové doky sú v ponuke v šiestich prirodzených farbách a v dvoch rôznych povrchových štruktúrach. Možno ich použiť na samostatne stojace terasy, ako súčasť rodinných domov, ale aj pre tvorbu záhradných ciest, na balkóny či ploché strechy.

Terrace Massive sa odporúčajú použiť najmä v okolí bazénov či pre vybudovanie terás najrôznejších tvarov. Ponúkajú maximálnu flexibilitu, pretože masívne podlahové dosky nemajú žiadne duté komory. Ich prednosťou je, že sa jednoducho režú a tvarujú, rovnako ako drevo, avšak oproti nemu sú odolnejšie a majú dlhšiu životnosť. Terrace Massive je unikátny produkt, ktorý prešiel BROOF testom. Materiál má vysokú požiarnu odolnosť a je odolný aj proti lietajúcim iskrám. Žiadny iný profil na trhu nemá takúto kvalitu. V ponuke je šesť farieb.

Masívne podlahové dosky Terrace Massive Pro so vzhľadom ušľachtilého dreva sú potiahnuté tenkou vrstvou polyméru (PVC), ktorá drevoplast chráni pred poškriabaním a škvrnami akéhokoľvek pôvodu. Šancu nemá ani mastnota, čo ocenia najmä milovníci grilovania. Sú to extrémne pevné dosky, preto znesú vysokú záťaž a lepšie odolávajú pôsobeniu vonkajších vplyvov. Podlahové dosky sú vhodné pre všetky terasy a balkóny, tiež pre zastrešené plochy a zimné záhrady. Na výber sú štyri farby, ktoré sa hodia k akémukoľvek štýlu bývania.

Viac sa dozviete na www.twinson.sk

Kategória: Súťaže
Tagy: terasa snov terasy twinson
Zdieľať článok

Diskusia