Sušička ovocia, zeleniny, húb a byliniek ORAVA SU-102
Zdroj: Orava

Výsledky súťaže o domácu sušičku ovocia, zeleniny, húb a byliniek ORAVA SU‑102 v hodnote 45 eur!

10. 10. 2023 Zdieľať

Začiatkom jesene je ešte príroda štedrá na svoje dary. Na potulkách lesom, na lúkach aj na záhrade vás čaká úroda, ktorú môžete skonzumovať okamžite, alebo si ju odložiť do zásoby. Okrem odšťavovania a zavárania je jedným z najstarších spôsobov konzervovania potravín sušenie.

Vyskúšajte aj vy domáce sušenie potravín, nie je to žiadna veda. Odmenou vám budú sušené jabĺčka a slivky, zmesi na liečivé bylinkové čaje či koreninové zmesi na ochucovanie gastro špecialít, sušené hríby do vianočnej kapustnice a mnohé ďalšie dobroty na zdravšie maškrtenie. Ak dehydrované potraviny opätovne namočíte do vody, aj počas zimy chudobnejšej na vitamíny budete mať základ na prípravu zdravých a chutných omáčok, polievok a prívarkov.

Ako dopadla súťaž o sušičku ovocia, zeleniny, húb a byliniek ORAVA SU-102?

Stačilo, keď ste do 9.10.2023 správne odpovedali na súťažnú otázku prostredníctvom nášho formulára a boli ste zaradení do žrebovania o sušičku Orava SU – 102.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili, šťastie sa usmialo na pani Mariannu F.!

Srdečne blahoželáme!

Expertka na domáce sušenie dobrôt v bio kvalite

S domácim sušením zdravím nabitých darov prírody vám ochotne pomôže sušička potravín Orava SU-102, ktorá v usušených kúskoch ovocia, zeleniny, húb i byliniek uchová vitamíny, minerály, enzýmy aj vlákninu bez použitia chémie či konzervačných látok. V pohodlí domova si tak s jej pomocou pripravíte chutné ovocné i zeleninové jednohubky a iné pochúťky v zaručenej bio kvalite. Ovláda sa jednoducho s možnosťou nastavenia teploty od  35 do 70 stupňov Celzia, pričom teplotu sušenia jednotlivých potravín môžete podľa potreby regulovať hoci aj uprostred sušiaceho cyklu. Suroviny na sušenie v nej navrstvíte na päť rotujúcich mriežok, ktoré môžete rozšíriť dokúpením ďalších dvoch až na sedem. Každú ďalšiu mriežku na sušenie k tomuto modelu elektrospotrebiča si môžete dokúpiť za 5 eur. Sušička má nízku spotrebu elektrickej energie len 230 W, takže ani pri väčšom objeme sušenia nezruinuje váš rodinný rozpočet. V jej manuáli na používanie nájdete cenné rady, ako sa stať majstrom domáceho sušenia potravín, a prehľadnú tabuľku s odporučenými časmi sušenia tej ktorej potraviny.

Sušička ovocia, zeleniny, húb a byliniek ORAVA SU-102

Sušička ovocia, zeleniny, húb a byliniek ORAVA SU-102 Zdroj: Orava

www.orava.eu

Kategória: Súťaže
Tagy: sušička potravín
Zdieľať článok
Vypočujte si mimoriadne chutnú epizódu podcastu Záhrada, v ktorej sa venujeme jahodám!Záhrada

Vypočujte si mimoriadne chutnú epizódu podcastu Záhrada, v ktorej sa venujeme jahodám!

Druhé výsevy počas roka – to je téma najnovšej epizódy podcastu Záhrada. Nenechajte si ju ujsť!Záhrada

Druhé výsevy počas roka – to je téma najnovšej epizódy podcastu Záhrada. Nenechajte si ju ujsť!

Najzelenšiu univerzitu na Slovensku nájdete v Nitre. SPU postúpila v globálnom rebríčku vďaka obnoviteľným zdrojomASB.sk

Najzelenšiu univerzitu na Slovensku nájdete v Nitre. SPU postúpila v globálnom rebríčku vďaka obnoviteľným zdrojom

Pomoc zameraná na obnovu verejných budov príde už v lete. Vďaka eurofondom z Programu SlovenskoASB.sk

Pomoc zameraná na obnovu verejných budov príde už v lete. Vďaka eurofondom z Programu Slovensko