Tehly HELUZ zvyšujú akustický komfort

Tehly HELUZ zvyšujú akustický komfort

09. 10. 2020 Zdieľať

Spoločnosť HELUZ sa v posledných rokoch zameriava na zvýšenie komfortu bývania nielen z hľadiska tepelnoizolačných vlastností, ale aj v oblasti akustiky.

Na trh uviedla kompozitnú tehlu HELUZ AKU KOMPAKT 21 brúsená na výmurovky nenosných stien, ktorá je zložená z dvoch tehlových tvaroviek spojených cez minerálnu vlnu a má vynikajúce vlastnosti: nielenže akusticky izoluje (vzduchová nepriezvučnosť Rw = 57 dB), ale má lepšie aj tepelnoizolačné vlastnosti.

Vďaka unikátnej konštrukcii tehlového bloku pre vnútorné murivo – dve tvarovky spojené minerálnou vlnou – je pri tehle HELUZ AKU KOMPAKT 21 brúsená dosiahnutý ekvivalent správania dvojitej konštrukcie. Dochádza teda okrem výbornej zvukovej izolácie zároveň k významnej redukcii prenosu konštrukčného hluku (napr. eliminácia zabuchnutia dvierok zavesenej skrinky na murive). Deliace steny medzi dvoma bytmi možno zhotoviť suchou technológiou pomocou tenkovrstvového PU lepidla (HELUZ peny) a pritom dosiahnuť lepší výkon zvukovej izolácie oproti súčasne ponúkaným AKU blokom, a to pri úspornej šírke iba 21 cm. Menšia hrúbka steny o 4 cm oproti tradičnému riešeniu šetrí zastavanú plochu a tým umožní dosiahnuť vyššiu úžitkovú plochu v rámci bytu.

Výrazne lepšie sú aj tepelnoizolačné vlastnosti steny z tehál HELUZ AKU KOMPAKT 21 brúsená, než má tradičné riešenie z AKU tehál. O 45 % lepší súčiniteľ tepelnej vodivosti a súčiniteľ prestupu tepla podstatne obmedzí unikanie tepla z vykurovaného bytu k „šetriacemu susedovi“ a do chladnejších priestorov (chodby a schodiská) a prispieva k úsporám energie používateľov vykurovaných bytov.

www.heluz.sk

Kategória: Aktuality
Tagy: brúsená tehla
Zdieľať článok