Vankúš a prikrývka s termoregulačnými vlastnosťami

05. 09. 2011 Zdieľať

Magické spojenie vynikajúcich materiálov a inovatívnych technológií vytvára skupinu produktov s názvom EXCLUSIVE CLIMA, ktoré sa uchádzajú o pozornosť náročného zákazníka.

Bavlnená tkanina Eole®Temp využíva technológiu mikrokapsúl PCM (Phase Change Materials), ktoré zabezpečia výborné termoregulačné vlastnosti  produktu. Počas spriadania je PCM  parafín patentovaným procesom integrovaný do vlákien.  Ako to funguje? Parafínová vrstva chráni pred akumuláciou tepla a chladu. Počas zahrievania sa stáva tekutou a potom môže uskladniť nahromadené teplo. Na druhej strane, keď sa ochladieva, parafín tuhne a uvoľňuje teplo. Tento prirodzený proces chráni odpočívajúcu osobu pred  rušivými výkyvmi teplôt. Udržiava príjemné prostredie a eliminuje nočné budenie kvôli pocitom chladu alebo tepla. Zabezpečuje mikroklímu, vďaka ktorej budú Vaše noci komfortnejšie.

Výrobky  obsahujú luxusnú výplň z jemného polyesterového mikrovlákna, pripomínajúceho páperie. Prikrývky sú jemné, hebké a mimoriadne vzdušné. Aj vankúše sú sofistikované – paspulovaný vrchný návlek so zipsom sa dá odobrať , vnútorný prešitý vak je plnený zmesou  mikrovlákien a jemných vlákien v tvare vločiek.  Výrobky sú nealergické, je možné ich prať v práčke s obsahom bubnu 7 kg.

Vankúše s rozmermi  50 x 70 cm, 70 x 90 cm a prikrývky 140 x 200 cm, vyrábané spoločnosťou Quiltex a. s.,  sa na jeseň  objavia v jej značkových predajniach bytového textilu SCAN quilt a na eshope www.scanquilt.sk.

Kategória: Aktuality
Tagy: prikrývka vankúš
Zdieľať článok