Vetracia jednotka s účinnou rekuperáciou chladu proti prehrievaniu interiéru
Zdroj: Zehnder Group

Vetracia jednotka s účinnou rekuperáciou chladu proti prehrievaniu interiéru

12. 08. 2021 Zdieľať

Spoločnosť Zehnder, špecialista na vnútornú klímu, sa môže pýšiť certifikáciou vetracej jednotky pre teplé podnebie. Vysokovýkonná rekuperácia chladu bola ocenená rešpektovanou organizáciou Passive House Institute.

Vetracia jednotka Zehnder ComfoAir Q používa špičkovú technológiu a dosahuje hodnoty rekuperácie chladu až 87 % (platí pre ComfoAir Q350HRV), čo podstatne chráni pred vstupom nadbytočného tepla do interiéru počas horúcich letných dní.

Vetracia jednotka Zehnder ComfoAir Q

Vetracia jednotka Zehnder ComfoAir Q dostala ako prvá a doteraz jediná nový druh certifikácie Passive House Institute pre teplé podnebie. Vďaka vysokej účinnosti spätného získavania chladu až 87 % a efektívnemu modulačnému bajpasu poskytuje vysoký komfort vetrania aj v lete počas teplých dní. Zdroj: Zehnder Group

Obyvatelia domov a bytov tak ťažia z komfortnej vnútornej klímy, zníženého rizika prehriatia domu v lete a možnosti udržať svoj interiér chladnejším pri výrazne nižších nákladoch za energiu. Pri zmenách klímy a súčasnom raste priemerných teplôt je táto potreba čoraz žiadanejšia aj v miernych podnebných pásmach.

Ako sa brániť prehrievaniu a ako funguje vetranie s rekuperáciou chladu v lete

Zdroj: Zehnder Group

Kategória: Aktuality
Tagy: rekuperácia vetranie
Zdieľať článok