Zdroj: REHAU

Čerstvý vzduch 24 hodín denne

28. 03. 2022 Zdieľať

Zatepľovanie a dokonalé utesňovanie novostavieb aj rekonštrukcií má dve strany mince. Vytúženým výsledkom sú iste nemalé úspory na vykurovaní, na druhej strane však riešime problém s efektívnym vetraním. V mnohých prípadoch nie je klasika v podobe manuálneho otvárania a zatvárania okien dostatočná, na druhej strane však nie je úplne ľahké rozhodnutie inštalovať do domácnosti systém riadeného vetrania. A potom je tu ešte tretia možnosť. Okná GENEO INOVENT majú vetranie integrované priamo vo svojom ráme.

Kvalita vzduchu – ako z hľadiska čistoty, tak aj optimálnej vlhkosti – je jedným z najdôležitejších parametrov zdravého vnútorného prostredia nášho domova. Najväčším znečisťovateľom vzduchu je človek, ktorý dýchaním spotrebúva kyslík a produkuje oxid uhličitý. Potom sú tu výpary zo smaženia a varenia, parfumov, čistiacich prostriedkov, náterov, nábytku alebo kobercov. Znečistený vzduch má za následok zníženú schopnosť koncentrácie, ospalosť, bolesti hlavy, nevoľnosť alebo závraty.

Biela kúpeľňa so sivými doplnkami a veľkým lustrom

Zdroj: REHAU

Aj vlhkosť, ktorú svojimi činnosťami neustále produkujeme, musíme dostatočne odvetrať, inak si zavaríme na problémy s plesňami. Samozrejme, je možné otvoriť okno a skokovo vyvetrať, v zime alebo v noci to však nikdy nerobíme tak často, ako by to bolo potrebné. Navyše so sebou vetranie vždy prináša nepohodlie – pokles teploty, prievan, pachy z exteriéru, ale aj zhoršenie akustickej pohody. Ako to teda zariadiť, aby sme mali v interiéri neustále čerstvý a čistý vzduch?

GENEO INOVENT je absolútne tichý

Nemusíte sa báť. V niektorých prípadoch nie je nutné zaobstarať si samostatnú rekuperačnú jednotku a inštalovať rozvody vzduchu po celom dome. Stačí, ak pri výbere nových okien zohľadníte práve možnosť núteného vetrania. REHAU do svojich profilov GENEO zabudovalo rekuperačný modul s názvom INOVENT, ktorý bez toho, aby narušil parametre okna, dokáže sám vyhodnocovať kvalitu vzduchu v miestnosti (snímače vlhkosti a CO2) a zariadiť jeho výmenu.

Okná s integrovaným vetraním priamo v ráme

Zdroj: REHAU

Vďaka tomu, že nový vzduch prechádza tesne okolo toho vydýchaného (bez toho, aby sa zmiešali), predáva „starý“ vzduch tomu „novému“ až 71 % tepla a významne šetrí náklady na vykurovanie. Skryté zariadenie tak vetrá, odvádza vlhkosť a súčasne filtruje prichádzajúci vzduch zvonka 24 hodín denne. Samozrejme, pri zatvorenom okne a bez zbytočného hluku, takže je úplne na mieste aj jeho umiestnenie v spálni.

Okná s integrovaným vetraním priamo v ráme

Zdroj: REHAU

Okno má aj s modulom INOVENT výborné parametre

Užívateľ môže voliť medzi štyrmi stupňami intenzity vetrania podľa aktuálnej potreby. Vetraciu jednotku možno integrovať priamo do rámu okna, pretože ten je vďaka použitiu kompozitného materiálu pevný a stabilný a dajú sa tak z neho zhotoviť aj okná veľkých rozmerov bez použitia oceľových výstuh. Vďaka tomu vzniká vnútri miesto na ďalšie funkčné komponenty a okná GENEO napriek tomu vykazujú výborné tepelnoizolačné vlastnosti, vyššiu ochranu proti hluku a vysoký stupeň zabezpečenia proti vlámaniu. Nastavenie a riadenie je možné aj cez aplikáciu Smart Home, takže máte neustále kontrolu.

Viac na www.rehau.sk

Zdroj: PR článok REHAU s.r.o.

Kategória: Okná
Tagy: kvalita vzduchu rekuperácia vzduchu rekuperačná jednotka riadené vetranie vetracie systémy s rekuperáciou vetranie
Zdieľať článok