detská izba
Zdroj: shutterstock.com

Päť pravidiel pre zariadenie detskej izby

28. 04. 2022 Zdieľať

Zariadiť detskú izbu nebýva vždy celkom jednoduché, pretože v jednom priestore musíte vytvoriť miesto na spanie, hranie a neskôr aj učenie. Poradíme vám, ako vytvoriť pre vášho potomka útočisko, ktoré mu poskytne dostatok priestoru na hry aj sny a podporí jeho fantáziu.

Bez farieb to nepôjde

Ak ste aj zástancami bieleho minimalizmu, svojim deťom by ste mali v izbe dopriať farby podporia ich fantáziu. Výber odtieňa sa odporúča prispôsobiť ich temperamentu. Príliš aktívnu povahu môže tlmiť farebnosť z bledšieho spektra, pre vyvážené dieťa typu flegmatik pokojne siahnite po sýtejších farbách. Deti v predškolskom a školskom veku už majú svoje farebné preferencie, takže ak chcete, aby sa v izbe cítili naozaj bezpečne, voľte ich obľúbenú farbu.

detská izba

Zdroj: shutterstock.com

Miesto na prácu a vlastné výtvory

Azda najväčšiu pozornosť si v tejto miestnosti zaslúži umiestnenie pracovného stola – dôležitú úlohu hrá dostatočný prísun denného svetla. Ak máte možnosť, ideálne aj pre výhľad, umiestnite ho pod okno.

Pre deti je veľmi povzbudzujúce, ak si môžu v izbe vystaviť svoje výtvory. Koniec-koncov neexistuje krajšia výzdoba detskej izby než vlastnoručne vytvorená deťmi. Obrázky a maľby môžete zavesiť alebo nalepiť na stenu. Výtvory z lega môžete umiestniť na komodu alebo do otvorených políc.

Zvieratká a malé útočiská

Deti v predškolskom veku milujú zvieratká. Nielen plyšové, s ktorými zaspávajú, pokojne sa môžu objaviť aj na tapete, závesoch či obliečkach. Podobne ako pri výbere farieb, aj výber obľúbených zvieratiek prekonzultujte so svojím dieťaťom.

Mladšie ročníky sa radi schúlia do priestoru, kde sa cítia bezpečne. Niektoré tu hraním dokážu stráviť niekoľko hodín. Ideálnym riešením, ak vám to priestorové možnosti dovolia, je napríklad stan. Veľmi žiadané sú napríklad aj hojdacie siete.

TIP: Ak sa vám do izby nezmestí stan, môžete posteľ oživiť textilným baldachýnom.

O ďalších pravidlách si môžete prečítať na webe vdobrom.sk.

Kategória: Detská izba
Tagy: detský nábytok zariaďovanie detskej izby
Zdieľať článok