Detská pracovňa

28. 02. 2006
Zdieľať

Doma najviac duševne pracujú školopovinné deti a študenti. O tom niet pochýb. Preto má ich detská izba poskytovať dostatok miesta nielen na odpočinok a hry, ale aj na duševnú prácu, teda štúdium, písanie či kreslenie.

Detské pracovisko sa od „dospeláckeho“ vo svojej podstate priveľmi nelíši. Hádam iba väčšími možnosťami výškového nastavovania nábytku a detailmi, ako je napríklad háčik na zavesenie školskej tašky. Nemusí sa líšiť ani vzhľadom – ak je nábytok farebne neutrálny (a dostatočne odolný), nebudú potrebné radikálne zmeny zariadenia detskej izby vždy, keď sa skončí istá etapa života dieťaťa.


Detská pracovňa

46998

Na vytvorenie „detskej“ alebo „študentskej“ atmosféry úplne postačia textílie, doplnky, tapety, obrázky či plagáty. Okrem dostatku políc a zásuviek v detskej izbe rozhodne neurobíte chybu s korkovou nástenkou v blízkosti pracovného stola. Najprv môže slúžiť ako plocha na vystavenie nových diel malých umelcov, a neskôr na prehľadné pripomínanie povinností – či už školských alebo domácich. Výškovo nastaviteľný nábytok môže s deťmi „rásť“, netreba teda investovať po pár rokoch do nového.


Detská pracovňa

46999

Detský či študentský pracovný stôl by mal mať nastaviteľnú výšku cca od 52 do 75 cm, čo je výška bežného písacieho stola pre dospelých. Pracovná doska by mala mať hĺbku 60 až 80 cm a šírku aspoň 120 cm (ale ak je to len trochu možné, lepší je väčší stôl). Ak možno pracovnú dosku stola naklápať, mala by mať na spodnej hrane lištu, v ktorej sa zachytia predmety, aby neskĺzli zo stola. Je vhodné počítať s tým, že dieťa bude časom okrem klasického písania domácich úloh využívať aj počítač.

 

Kategória: Bývanie Detská izba
Tagy: detská izba detská pracovňa di nábyrok
Zdieľať článok

Diskusia