Zdroj: ABB

Keď kontrola kvality vzduchu v miestnosti je predpokladom zdravia

16. 04. 2021 Zdieľať

Kvalita vzduchu v miestnosti a časté vetranie patrí v čase pandémie k najčastejšie skloňovaným opatreniam proti šíreniu akéhokoľvek vírusu. V čase lockdownu a uzatvárania sa v domácnostiach či kanceláriách, je podmienka kvality vzduchu pomerne zásadnou. Ako ju zabezpečiť?

Človek pri sústredenej práci nemyslí práve na pravidelné vetranie. Vtedy môže pomôcť Tenton® z radu inteligentnej inštalácie ABB i-bus® KNX. Možností je veľa, závisí len od vás a vašich požiadaviek.

Tenton® je multikontrolné a ovládacie zariadenie, ktoré okrem riadenia kontroluje teplotu, vlhkosť a CO2 v miestnosti. Automaticky zaznamenáva hodnoty a informuje o prípadných odchýlkach od zdravého normálu či nastavení. Ako súčasť inteligentnej inštalácie dáva automaticky do pohybu možné subsystémy HVAC – vetranie, kúrenie či klimatizáciu pomocou ventilátorov, podlahového kúrenia alebo stropného chladenia. Pomocou jedného dizajnového prvku na stene môžete ovládať osvetlenie, žalúzie a rôzne scény počas dňa.

Multikontrolné a ovládacie zariadenie

Zdroj: ABB

Je spoľahlivým pomocníkom nielen v priestoroch, kde sa zdržiava viac ľudí, ako napríklad v kanceláriách, ale aj v domácom prostredí, spálňach, detských izbách či kúpeľniach. Všade tam, kde vydýchaný vzduch alebo zvýšená vlhkosť pre množenie plesní, ktoré môžu ohroziť zdravie človeka. Správa domu môže byť automatizovaná, efektívna a vnútorná klíma zároveň aj zdravá. Rôzne funkcie v jedinom zariadení poskytujú lepší vzhľad, ale tiež šetria miesto, náklady a čas počas samotnej prevádzky.

Bez ústupkov dizajnu – prispôsobené pre vás

ABB Tenton® bol vyvinutý podľa vysokých štandardov moderných budov, s čistým a elegantným dizajnom. Z prevedení v čiernej matnej, štúdiovo bielej, matnej bielej a hliníkovej striebornej farbe si architekti, či klienti vyberú hravo. Najmä nové matné tóny priťahujú pozornosť! Flexibilitou montáže na povrch steny alebo pod omietku sa ABB Tenton® dokáže harmonicky začleniť do akéhokoľvek, aj stiesneného prostredia.

Multikontrolné a ovládacie zariadenie

Zdroj: ABB

Zdravá klíma, komfort i úspory

ABB Tenton® integrovaný v inteligentnej inštalácii ABB i-bus® KNX a regulačnými systémami HVAC prinesie vašej domácnosti a domácim home officom zdravú vnútornú klímu riadenú automaticky a najmä hospodárne. Pri vhodnom nastavení jednotlivých subsystémov môžete docieliť až 30 % úsporu energie podľa požiadavky triedy energetickej účinnosti A normy EÚ EN 15232. Vybrať si môžete digitálne riadenia každého subsystému aj samostatne, alebo zvolíte nadradené automatizačné riešenia od ABB.

Multikontrolné a ovládacie zariadenie

Zdroj: ABB

Pripojené zariadenia môžete jednoducho regulovať s maximálnou účinnosťou a pritom docieliť aj zníženie nákladov na prevádzku. Systém reguluje osvetlenie podľa vonkajších svetelných podmienok a údajov z pripojenej meteostanice. Znížiť dokáže aj intenzitu vnútorného osvetlenia v nočnom režime (napríklad v prechodových zónach sa rozsvieti iba na 20% výkonu), alebo sa zapnúť „odchodové“ útlmové tlačidlo, či vypnúť načas kúrenie pri automatickom vetraní v prípade, že senzor meria prekročenie povolenej hladiny CO2.

Hlavné výhody:

  • Vysoko kvalitný displej s podsvietením pre vynikajúcu čitateľnosť
  • Jednoduché ovládanie všetkých funkcií v miestnosti od HVAC po tienenie, osvetlenie a kvalitu ovzdušia
  • Samostatná ochrana proti krádeži

ABB-Tenton® je najkomplexnejšie portfólio automatizácie HVAC na trhu KNX. S najvyššou úrovňou riadiacich systémov a veľkým výberom programovateľných zariadení. 

Neváhajte nás osloviť s vašou požiadavkou pre vašu inštaláciu. 

Zdroj: PR článok ABB, s.r.o.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: ABB automatizácia inteligentná domácnosť kontrolované vetranie kúrenie a klimatizácia kvalita vzduchu moderné bývanie osvetlenie úspora energie
Zdieľať článok