Zdroj: ABB

Technická nevyhnutnosť ale aj estetický doplnok. Rozvodná skrinka vkusným doplnkom domácnosti

21. 06. 2021 Zdieľať

Rozhovory o naplnení praktických versus estetických požiadaviek bývajú bežným koloritom domácností. Čo je praktické nemôže byť údajne zároveň estetické. Nie vždy je jednoduché docieliť pri tomto buď - alebo (mužsko - ženskom) vnímaní súlad. Najmä pokiaľ ide o nevyhnutné technické vybavenie bytu či domu. K takým typickým patrí napríklad rozvodná skrinka, alebo wifi router. Hoci, tento problém môžete dnes už elegantne vyriešiť novou rozvodnicou ABB UK600. Svojim atraktívnym dizajnom nebude len nutným prvkom ale môže poskytnúť aj ďalšiu dodatočnú funkciu.

S pribúdajúcimi nárokmi inteligentných domácností dostávajú aj rozvodné skrinky čoraz väčšie rozmery. Ak sú bežné, klasické, väčšinou sa na ne nikto pozerať nechce. Svoje miesto dostávajú v chodbách, hoci z inštalačného hľadiska by bolo najefektívnejšie ich osadenie v obývacej izbe. Veď „centrála“ pre správu internetu, satelitu, monitorovania a ovládania domácnosti z mobilu býva spravidla práve tam. Lenže…

Boom elektronizácie kladie vyššie nároky najmä na priestor rozvodníc a vedie dokonca k ich spájaniu do jedného celku. Pribúdajú ističe, silnoprúdové aj dátové prístroje, prepäťové ochrany i prúdové chrániče. Dôležitou sa tak stáva konštrukčná flexibilita a univerzálnosť rozvodníc.
Elegantným a zároveň praktickým riešením narastajúceho počtu zariadení, ktoré vie v svojich útrobách ukryť dokonca aj wifi router, je rad rozvodníc UK600 od ABB. Konštrukčne je natoľko flexibilný, že dokáže pokryť rôznorodé, odlišné a často aj veľmi komplexné požiadavky v bytových a domových inštaláciách. Svojou škálovateľnosťou rieši častú dilemu – ako umiestniť dve rozličné inštalácie do jednej skrinky, resp. ako zjednotiť dizajn rozvodníc odlišných inštalácií. Navyše v atraktívnom dizajne, ktorý neprekáža ani jej umiestneniu v obývačke.

rozvodná skrinka dvierka zrkadlo

Zdroj: ABB

Tri verzie, päť veľkostí, silnoprúd aj dáta v jednom

Rozvodnice ABB UK600 sú dostupné v troch verziách – klasickej silnoprúdovej, mediálnej a kombinovanej verzii. Ich konštrukcia umožňuje ich rozširovanie a jednoduché spájanie vedľa seba i pod seba. Majú väčší priestor na káble, držiaky a vstupy pre káble sú zo všetkých strán, čo podstatne zjednodušuje a urýchľuje montáž. Rozvodnice disponujú variabilným riešením pre médiá: perforované montážne dosky, panely s otvormi pre moduly „keystone“, otočné sieťové zásuvky a samozrejme priestor s elastickými držiakmi na upnutie napríklad routra. Myslí sa tu aj na ventiláciu a k dispozícii sú aj dvierka s ventilačnými otvormi.

Rozvodná skrinka

Zdroj: ABB

Inteligentná technológia v peknom obale

Okrem technických vlastností, ktoré zjednodušia prácu odborníkom, je pre vkusné riešenie domácnosti dôležitá široká škála dvierok rozvodníc UK600. V nej sa nájde riešenie do akejkoľvek miestnosti. Do funkčnej i štýlovej obývačky. Rozvodnica sa tak môže stať dizajnovým prvkom alebo užitočným a zároveň estetickým doplnkom s dodatočnou funkciou – obrazom, zrkadlom, ale aj magnetickou, korkovou či čiernou tabuľou na odkazy a pripomienky. Iba domáci budú vedieť, že sa za obrazom skrývajú ističe či WiFi router.

Výhody v skratke

 • tri verzie rozvodníc: silnoprúdová, mediálna a kombinovaná
 • rozšíriteľnosť (max.5 DIN-líšt a 69 modulov)
 • škálovateľnosť vodorovne aj zvisle
 • väčší priestor pre káble
 • držiaky pre káble a prístroje (WiFi)
 • vstupy káblov zo všetkých strán
 • stavebnicové svorkovnice
 • vysoká variabilita skriniek, dvierok a vybavenia
 • možnosť kombinácie DIN-líšt s multimediálnymi modulmi
 • jednoduché osadenie a montáž do plnej aj dutej steny
 • vyberateľná horná a dolná stena pre jednoduchý vstup káblov
 • krycí kartón na ochranu pri omietaní a maľovaní
 • možnosť montáže na DIN-lišty a prepojenie prístrojov na stole
 • jednoduché dorovnanie nepresností osadenia rámom
 • spojovací kanál na jednoduché a presné spojenie viacerých skriniek
 • možnosť výberu uzatvárania na kľúč alebo plochý uzáver

Zdroj: PR článok ABB, s.r.o.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: ABB inteligentná domácnosť rozvodové skrinky rozvody vypínače zásuvky
Zdieľať článok