Zdroj: Gorenje

Koniec debaty o špinavom riade. Umyje ho umývačka Gorenje

10. 05. 2023 Zdieľať

Varenie a pečenie je radosť, ako aj chvíle s blízkymi a priateľmi pri jednom veľkom stole, ktorý je plný dobrého jedla a pitia. Aby ste si spoločné okamihy naozaj užili, je dobre, keď sa niekto postará aj o hromadu špinavých tanierov, pohárov a ďalšieho riadu, ktorý nakoniec po hodovaní zostane.

A v tej chvíli možno aj u vás ožíva legendárna fráza „SA TO umyje“. Nekonečné debaty o tom, kto to umyje, sú na konci. V nových umývačkách Gorenje UltraClean s množstvom inovatívnych funkcií sa riad skutočne perfektne umyje a usuší.

Ide to aj bez predumývania

Niekedy sú na tanieroch a hrncoch zaschnuté alebo pripečené zvyšky pokrmov. Už si nemusíte vyhrňovať rukávy a plytvať tečúcou vodou – nové umývačky majú totiž v spodnej časti umývacej vane dve špeciálne dýzy CleanZone, ktoré dokážu odstrániť aj odolné nečistoty prúdom vody pod vysokým tlakom. Riad bude naozaj čistý.

otvorená umývačka riadu

Zdroj: Gorenje

Nové umývačky Gorenje majú ako jediné patentovanú UV technológiu, ktorá bezpečne odstráni z poslednej oplachovej vody pomocou ultrafialových lúčov až 99,9% škodlivých mikroorganizmov. Dokáže zahubiť DNA a RNA baktérií a vírusov, a to aj pri použití úsporného a ekologického programu Eco pri 55 °C. UV technológia je bezpečne umiestnená v hydraulickom systéme umývačky a ide aktivovať v kombinácii so všetkými programami. Program Hygiene potom funguje ako sterilizácia – dojčenské fľaštičky a riad pre bábätká už nie je potrebné vyvárať. Bude hygienicky čistý.

Umývačka nebude nepríjemne cítiť ani medzi umývacími cyklami

Nové umývačky využívajú prirodzený proces ionizácie – záporne nabité ióny eliminujú pachy a udržia umývačku sviežu, aj keď je poloplná špinavého riadu a ešte len čaká na okamih, keď sa vám zíde ju spustiť.

Dokonale suchý

Ručné utieranie riadu, na ktorom ostali kvapky? Zabudnite! Umývačky dokážu vďaka funkcii TotalDry riad bezchybne usušiť, a navyše s nízkou spotrebou energie. V závere cyklu sa dvierka umývačky automaticky mierne pootvoria, aby sa vypustila prebytočná para a riad sa prirodzenou výmenou vzduchu bezchybne usušil.

detail vnútra umývačky

Zdroj: Gorenje

A potom je tu ešte nová kúzelná funkcia Smart UltraDry: v závere sušenia sa aktivuje prídavný ventilátor umiestnený vo dvierkach umývačky a postupne odvedie všetku horúcu paru z vane umývačky. Až potom sa dvierka automaticky nepatrne pootvoria, aby dovnútra vnikol čerstvý vzduch a riad sa účinne dosušil ešte aj prirodzenou výmenou vzduchu.

umývačka

Zdroj: Gorenje

Skvelá správa je, že odteraz už budú dokonale suché a bez kvapiek vody nielen všetky taniere, príbory a poháre, ale aj plastové dózy, ktoré ste museli väčšinou ešte ručne poutierať. Ono „SA to“ naozaj umyje a usuší samo a VY nemusíte robiť nič! A vďaka patentovanému automatickému dávkovaniu umývacieho gélu až na 20 umývacích cyklov nemusíte takmer mesiac ani odmeriavať a nalievať čistiaci prostriedok. Umývačka si ho sama vezme presne toľko, koľko je potreba. Tie najvybavenejšie modely umývačiek majú aj integrovanú wifi a môžete ich ovládať odkiaľkoľvek.

sk.gorenje.com

Zdroj: PR článok GORENJE Slovakia

 

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: domáce spotrebiče umývačky riadu
Zdieľať článok