Zdroj: STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o

Popradská klasika zmenila meno. Značka Tatramat je minulosťou

12. 04. 2022 Zdieľať

Mnohí z nás si legendu spod Tatier zafixovali v pamäti najmä vďaka práčkam. S ich výrobou v Matejovciach, kde závod sídli od svojho vzniku až dodnes, sa pritom prestalo ešte v minulom storočí. Súčasťou domácností sa značka Tatramat stala ale aj vďaka ohrievačom vody. Tie od začiatku roka 2022 nesú názov STIEBEL ELTRON. Kvalita slovenských produktov tak dostala svetové meno.

K výraznej zmene v dejinách popradského závodu nedošlo náhle. Išlo
o dlhodobý proces, ktorý vyvrcholil práve na prelome rokov. V roku 2004
sa spoločnosť Tatramat – ohrievače vody, stala členom nemeckej
skupiny STIEBEL ELTRON. Od tohto medzníka bola popradská kvalita dostupnejšia pre ďalšie zahraničné trhy, čo malo pozitívny vplyv na jej konkurencieschopnosť. Slovenské výrobky sa tak stali svetovými. K ďalšej zmene došlo v roku 2020, keď spoločnosť Tatramat zmenila svoje meno na STIEBEL ELTRON Slovakia. A nový názov dostali s úderom polnoci 2022 aj všetky ohrievače vody z popradských Matejoviec.

Ohrievač vody v kúpeľni

Zdroj: STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o

Z lepšej štartovacej pozície v boji o úspech na konkurenčnom poli budú ťažiť nielen samotné produkty vyrobené pod Tatrami, ale z benefitov silnej medzinárodnej skupiny sa môžu tešiť tiež zamestnanci podniku a samotní zákazníci. „Naším cieľom je naďalej ponúkať domácnostiam, firmám, školám a ďalším subjektom kvalitné produkty udávajúce trendy v oblasti ohrevu vody. Aj v nasledujúcom období chceme byť spoľahlivým partnerom, ktorý je navyše atraktívny i na zahraničných trhoch. Zákazníkom budeme naďalej ponúkať prémiové produkty, ktoré sa vyznačujú predovšetkým vysokou kvalitou spracovania. Sme pevne presvedčení, že nové meno našej spoločnosti a našich ohrievačov vody prinesie nové možnosti nám všetkým,“ hovorí vedúci obchodného oddelenia STIEBEL ELTRON Slovakia, Marek Duračinský.

Zdroj: STIEBEL ELTRON Slovakia

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: elektrické ohrievače ohrievače vody prietokové ohrievače príprava teplej vody teplá voda
Zdieľať článok