Udržiavajte svoju domácnosť hygienicky čistú

Udržiavajte svoju domácnosť hygienicky čistú

09. 06. 2020 Zdieľať

Čistá domácnosť znamená zdravý a bezpečný domov. Napriek tomu, že nás domáce práce často nebavia, v upratanom byte alebo dome sa cítime dobre. Obzvlášť pri rodinách s malými deťmi alebo alergikmi je hygienická čistota dôležitá aj pre zdravie. Ako by sme si mohli domáce práce uľahčiť bez toho, aby sme zároveň nepoľavili z vysokých nárokov na perfektnú čistotu?

Šetrné a hygienické pranie. Dokonca i pri 20 °C

Oblečenie je ako naša druhá koža, zachytí na sebe všetko, s čím cez deň prídeme do styku. Preto je dôležité, aby bolo perfektne čisté. Predtým sa odporúčalo pranie pri vysokej teplote – aspoň 60 °C, „vyváranie“ bielizne. Niektoré práčky využívajú parné programy a zbavujú sa baktérií a mikroorganizmov pomocou horúcej pary. To však nie je vhodné na všetky materiály a mnohým odevom pranie pri vysokých teplotách nevyhovuje. Čo s tým? O svoje hodvábne blúzky, pamätné tričká ani luxusnú spodnú bielizeň alebo detské oblečenie sa už báť nemusíte. Moderné spotrebiče ponúkajú funkcie, ktoré sú k bielizni šetrné, zároveň ju ale dokonale vyperú. Vybrané práčky Bosch napríklad využívajú aktívny kyslík, ktorý odstráni až 99,99 % * baktérií a mikroorganizmov, ktoré sa bežne vyskytujú na bielizni, a to i pri nízkej teplote. Technológia ActiveOxygen™ zaistí hygienickú čistotu bielizne už pri 20 °C bez nutnosti pridania ďalších dezinfekčných prostriedkov. Oblečenie vám tak vydrží dlhšie čisté.

práčka Bosch

Zdroj: BSH domácí spotřebiče

Alergici alebo ľudia s citlivou pokožkou ocenia aj špeciálne programy, ako napríklad AlergiaPlus, ktoré z odevov odstránia prach, peľ a zvieracie chlpy jediným stlačením tlačidla. Aj sušičky bielizne môžu pomôcť odstrániť z tkanín množstvo alergénov. A ako ošetriť napríklad plyšáky alebo plnené vankúšiky, ktoré sa prať vôbec nedajú? Zmrazte ich. Vložte ich vo vrecúšku do mrazničky aspoň na 24 hodín a veľmi nízke teploty zahubia všetky roztoče.

Jednoduchá sterilizácia a hygienické umývanie – nielen riadu

V domácnostiach s malými deťmi, ale tiež v prípade choroby niektorého člena domácnosti, je obzvlášť dôležitá perfektná čistota pri príprave a konzumácii jedla. Pravidelná sterilizácia riadu, detských fliaš, ale napríklad aj pohárov na marmeládu je pomerne časovo náročná a vyžaduje opatrnosť, hrozí totiž oparenie horúcou vodou. Uľahčiť prácu si v tomto prípade môžete niekoľkými spôsobmi. Pokiaľ máte k dispozícii parnú rúru, môžete sterilizovať priamo v nej pri použití 100 % pary a teploty 100 °C. Niektoré umývačky riadu zase ponúkajú špeciálne funkcie, ktoré zaručujú antibakteriálnu čistotu. Napríklad funkcia HygienaPlus sa aktivuje spolu s bežnými umývacími programami a zvyšuje a udržiava teplotu oplachovania až na 70 °C počas desiatich minút, aby sa z riadu odstránili nielen nečistoty, ale tiež baktérie.

umývačka riadu Bosch

Zdroj: BSH domácí spotřebiče

Zhlboka sa nadýchnite a relaxujte

Odsávač pár je často podceňovaným kuchynským spotrebičom, pritom je veľmi dôležitý pre kvalitný vzduch v miestnosti. Existuje navyše riešenie, ktoré vzduch nielen čistí, ale zároveň neutralizuje alergény. Aj ľudia so sennou nádchou tak môžu vo svojich kuchyniach bez obáv zhlboka dýchať. Jedinečné filtre CleanAir Plus absorbujú zo vzduchu viac než 99 % peľu* a viac ako 90 % pachov. V spolupráci s technológiou Home Connect a senzorovou stanicou Cair od značky NuWave sa odsávač automaticky zapne, keď senzor zaregistruje vyššie množstvo peľu vo vzduchu.

Ďalšie tipy nájdete na www.smebosch.sk

* * Odstraňuje až 99,99 % baktérií (napríklad e. coli, c. albicans, s. enterica, a. brasiliensis, s. aureus, bacteriophage MS2) v programe ͈mix” pri odporúčanom množstve bežného pracieho prostriedku a 4 kg náplne. Prieskum MB 7623/15 zo dňa 29. 07. 2015 uskutočnil wfk – Institut für Angewandte Forschung GmbH pre BSH Hausgeräte GmbH.

** Priebeh testovania: 1. meranie podľa ISO 16890-2 a -4 (pre častice), 2. meranie s peľmi Ambrosia v skúšobnom systéme podľa ISO/TS 11155-1

Zdroj: PR článok BSH domácí spotřebiče s.r.o.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: práčky umývačky riadu
Zdieľať článok