Moderná kuchyňa
Zdroj: Ventura / Shutterstock.com

Kuchynské trendy roku 2021, o ktorých by ste rozhodne mali vedieť

24. 02. 2021 Zdieľať

Kuchynský priestor už dávno nie je určený len na varenie a skladovanie potravín, ale ako každá iná miestnosť môže byť dizajnérskym majstrovským dielom. Kuchynské trendy v roku 2021 vás o tom iste presvedčia a možno aj prekvapia novými zaujímavými prvkami.

Dôraz je však kladený nielen na krásu tohto priestoru, ale aj jeho funkčnosť. Poďte sa o tom spolu s nami presvedčiť.

Kompaktný dizajn

Nech je tvar vášho kuchynského priestoru akýkoľvek, dôležité je mať všetko usporiadané do kompaktného celku. V kuchyni by mal byť zachovaný minimálny neporiadok a maximálna funkčnosť, preto je potrebné vytvoriť množstvo úložných priestorov, do ktorých sa zmestia všetky potrebné pomôcky. Ako to dosiahnete?

Skryté spotrebiče

Hoci by žiadna moderná kuchyňa nebola úplná bez technických vymožeností a rôznych spotrebičov, nemusí ich byť v tomto roku vôbec vidno. Preto sú mimoriadne „in“ a trendy vstavané spotrebiče, a to nie len umývačka riadu, ale aj mikrovlnná rúra či vstavaná chladnička. Jednoducho povedané, čo sa dá, skryte pod dvierka, aby ste zachovali jednoliatu líniu kuchyne a nechali vyniknúť farby kuchynskej linky, pracovnej dosky a stien.

Červená a zelená

Červená farba kuchyne je tak trochu dizajnérskym prekvapením roku 2021. Nebojte sa, nemusí to byť žiarivá červená ako z dôb minulých, preferovaný bude matnejší odtieň. Ale červená nebude jediná trendy farba, rôznofarebné kuchyne sa v tomto roku dostali na popredné stupne obľúbenosti.

Rovnako je to s matnou zelenou, smaragdovou či lesnou zelenou farbou. Skrinky alebo doplnky v odtieňoch zelenej zaručujú nádych elegancie a luxusu. Pokojne ich môžete kombinovať s latte odtieňmi, bielym mramorom alebo mosadznými prvkami. Vyzerá a pôsobí to naozaj luxusne.

Tmavé povrchy

Kuchyniam v tomto roku budú vládnuť tmavé povrchy. Preferované budú tmavé, čierne, wenge alebo tmavosivé pracovné dosky či podlahy. Vďaka nim dokáže každý kuchynský priestor pôsobiť veľmi vkusne. Pokiaľ sa bojíte stmavnutia priestoru, môžete ich pokojne kombinovať so svetlými a jasnými odtieňmi kuchynskej linky či doplnkov.

Dvojtónové kuchyne

Dvojtónové kuchyne v sebe dokážu kombinovať skrinky v tmavých aj svetlých odtieňoch a vytvárať z nich jednoliaty celok s esteticky zaujímavým nádychom. Vďaka kombinácii dvojtónového kontrastu dodáte priestoru hĺbku a charakter. Odvážnejší môžu dokonca kombinovať povrchy skriniek či pracovných dosiek v rôznych textúrach. Kuchyne v tomto nádychu zaujmú už na prvý pohľad.

Podlahy so vzormi

Ak ste sa rozhodli pre menej výrazné farby kuchynskej linky i doplnkov, ešte stále môžete za svoju tvorivosť nechať prehovoriť podlahu. Podlahy či dlaždičky s rôznymi vzormi dokážu pekne a nenásilne oddeliť funkčné priestory.

Rok 2021 sa nesie v znamení času stráveného v domácom prostredí. Skúsme si ho teda užívať v novom štýle a v prekrásnej kuchyni plnej zaujímavých noviniek.

Zdroj: PR článok Okay

Foto: Ventura / Shutterstock.com

Kategória: Kuchyňa, jedáleň
Tagy: kuchynská linka kuchynské inšpirácie úložné priestory vstavané domáce spotrebiče
Zdieľať článok