16. 03. 2011
Zdieľať

Možností na inšpiráciu pri riešení súčasnej kuchyne je naozaj veľa, ponúkané riešenia sa opierajú o zmeny v prístupe k priestoru kuchynskej linky a vo vybavení príťažlivými a výkonnými technickými prístrojmi. Keď prestavujeme alebo budujeme novú kuchyňu, mali by sme sa usilovať, aby odrážala našu povahu a vkus.


Skutočné sny

66531
Dominik Vlaheko


Skutočné sny

66521
Soňa Sadloňová

Je fajn, ak sa duch jednotného riešenia interiéru otvoreného priestoru prejaví aj na kuchynskej linke. Tento nenápadný sivý kontajner vôbec neruší dojem veľkej miestnosti, hoci tá v skutočnosti až taká veľká nie je. Veľká kuchyňa vo veľkom otvorenom priestore, kde všetko má svoje miesto. Dominantou je veľký nasvietený obraz, ktorý výrazne ovplyvňuje atmosféru miestnosti.

Skutočné sny

66516


Skutočné sny

66517

Originálne a kvalitné zariaďovacie predmety, zaujímavé akcenty a detaily charakterizujú polyfunkčný priestor tohto bytu. Atmosféru dotvára a dôsledne modeluje svetlo. Kuchyňa je súčasťou priestoru haly, ktorá je zároveň obývacou izbou a pracovňou. Dominantou haly je rebierkový strop, ktorý tvorí priznaná omietnutá železobetónová konštrukcia. Nie je to teda nijaká zámerná ozdoba. Kuchynskú linku tvoria len spodné skrinky a v nich zabudované kuchynské spotrebiče. To, že ide o kuchyňu, je na prvý pohľad zrejmé azda len z prítomnosti kuchynskej batérie a digestora, ktorý je v danom prostredí zaujímavým prvkom.

Skutočné sny

66529
Jana Labuťová


Skutočné sny

66526
Jana Labuťová

Nekričí, a predsa je dominantná – biela farba celého interiéru. Odsadenie skriniek s priehľadnými dvierkami túto neveľkú kuchyňu opticky prehlbuje a zväčšuje.

Skutočné sny

66532
Jan Malý


Skutočné sny

66528
Jan Malý

Kuchyňu od jedálenskej a obývacej časti opticky oddeľujú len lanká, na ktorých je zavesené schodisko. Aj oceľ, sklo a betón dokážu navodiť príjemnú domácku atmosféru.

Skutočné sny

66519
Dominik Vlaheko


Skutočné sny

66520

Zvyšný materiál z podlahy je tu využitý ako pozadie kuchyne. Umenie dekorácie. Zelená farba sa majiteľke páčila, lebo je živá. Do tohto priestoru sa rozhodne hodí a v kombinácii s bielou mu dodáva sviežosť, čistotu a moderný ráz.

Skutočné sny

66527
Jana Labuťová


Skutočné sny

66525
Dominik Vlaheko

Na rannú kávičku s raňajkami postačí aj minimálny barový pult, aspoň je všetko poruke. Obývacia izba, jedáleň, kuchyňa – tri funkcie jedného priestoru, zoradené pekne za sebou.

Skutočné sny

66515
Pavel Rydl


Skutočné sny

66514
Pavel Rydl

Osvetlené a otvorené police v čelnom pohľade odľahčujú priestor kuchyne. Vybavenie kuchyne bolo v tomto dome vyrobené na mieru a vytvorilo základ premysleného využitia neveľkého priestoru. Celú jednu stenu pokrývajú vstavané spotrebiče a hlboké úložné skrinky.

Skutočné sny

66530
Jana Labuťová


Skutočné sny

66523

Zlé jazyky tvrdia, že pravidlo „less is more“, teda „menej je viac“, dnes už neplatí, vraj je to už nudné. Tento rodinný dom a jeho kuchyňa však dokazuje opak. Krása kuchyne bez zbytočností.
Priestranný byt so všetkými atribútmi moderného komfortu v budove z 19. storočia. V kuchyni vyniká elegancia jednoduchých tvarov a kvalitných materiálov, ktoré pomáhajú vnímať krásu zaujímavého priestoru.

Skutočné sny

66524


Skutočné sny

66518
Dominik Vlaheko

Kompaktný byt štúdiového typu, otvorený, čistý, s jednoduchými líniami, bez zbytočných dekoračných prvkov, ktoré by priestor pohltili. Je to miesto určené pre mladého človeka, ktorý je spoločenský, otvorený a rád sa stretáva s priateľmi a
pozýva si ich k sebe na návštevu. Tu môžu komunikovať a zároveň si pripravovať spoločné jedlo.

Kategória: Kuchyňa, jedáleň
Tagy: jedáleň kuchyňa
Zdieľať článok

Diskusia