15. 07. 2005
Zdieľať

Naša predstava kuchyne ako centra rodinného života a synonyma tepla domova je často skôr romanticky rustikálna než chladne technicistická. Zrejme aj preto sa medzi novinkami svetových výrobcov keramiky každoročne nájde niekoľko nežných sérií, inšpirovaných kuchyňami babičiek a prababičiek z rôznych kútov Európy (najmä Španielska, Talianska, Francúzska a Nemecka), s rastlinnými ornamentmi alebo typicky kuchynskými motívmi ovocia, zeleniny či tradičného riadu. Rustikálne kuchyne jednoducho nevychádzajú z módy.


Vidiecka kuchyňa

27935

Séria Piccolo, Rako

Pre rustikálnu kuchyňu je dôležitá nielen farebnosť či vzory obkladov, ale aj zaujímavé detaily. Na obkladanie namáhaných plôch v kuchyni sa odporúča použiť namiesto obkladačiek odolnejšie dlaždice. S odolnosťou dlaždíc súvisí aj ďalšia ich výhoda – dlhšia životnosť. Séria Piccolo so základnými dlaždicami 9,7 x 9,7 cm ( 530 Sk/m2) v bielej a béžovej farbe obsahuje dlaždice s rozličnými farebnými aj plastickými kuchynskými motívmi a tiež dostatok profilovaných listel a profilov na ukončenie rohov (ceny od 43 Sk/ks).


Vidiecka kuchyňa

27937

Séria Papyrus,
Johnson Ceramics
International

Obkladačky so zrnitou štruktúrou sa vďaka svojim mechanickým vlastnostiam môžu použiť aj ako dlažba, čo zjednodušuje zladenie celého interiéru. Základné obkladačky aj obkladačky so vzorom majú rozmer 15 x 15 cm, základné obkladačky stoja 773 Sk/m2, obkladačka s motívom jesenného lístia stojí 143 Sk/ks. Predáva Alpha Trade.


Vidiecka kuchyňa

27939

Le Crete di Pian della
Fornace, Bottega d´arte

Rustikálny vzhľad tejto série podporujú nielen farebnosť a vzory, ale aj jemne zaoblené okraje jednotlivých prvkov. Okrem dvoch formátov dlažby a obkladu (33,3 x 33,3 a 10 x 10 cm, cena od 1616 Sk/m2) v piatich jemných prírodných odtieňoch je k dispozícii aj mimoriadne široká škála rôznych ozdobných prvkov (listely, bombato, inserto atď., ceny od 164 Sk/ks). Predáva Jopa – A-keramika Group.


Vidiecka kuchyňa

27940

Collection Century,
Villeroy & Boch

Decentne rustikálnej kuchyni dodávajú mediteránnu atmosféru obkladačky v tradičnej farebnosti a portugalské motívy. Obkladačky 10 x 10 cm sú k dispozícii vo viacerých farbách za 1720 Sk/m2 (jednofarebné) a 189 Sk/ks (vzorované). Predáva Kúpeľňové štúdio Armaturex.


Kategória: Kuchyňa, jedáleň
Tagy: dlažba farba inšpirácia kuchyňa materiál nákup obkaladačky
Zdieľať článok

Diskusia