Zdroj: IStock

Ako použiť čiernu v kúpeľni, aby nepôsobila depresívne, ale luxusne

10. 06. 2020
Zdieľať

Mnohí si myslia, že dať si čiernu farbu do kúpeľne chce odvahu. Avšak dnes takéto interiéry vidíme čoraz častejšie. Čo mať na pamäti, ak chcete aj vy vyskúšať nový trend?

Čierny luxus

Ak chcete, aby čierna farba v kúpeľni nepôsobila depresívne či až morbídne, potrebujete poznať niektoré triky. Najmä tie, vďaka ktorým dodáte miestnosti eleganciu a nádych luxusu. Takto fungujú matné povrchy antracitových veľkoformátových obkladov.

Ďalšia možnosť, ktorá povýši vašu kúpeľňu na miestnosť z luxusného hotela, sú obkladačky s mramorovým vzorom. Na tmavom a čiernom povrchu majú svetlejšie mramorovanie. Veľmi zaujímavo pôsobí aj čierna či antracitová s dezénom dreva.

čierne umývadlo

Zdroj: IStock

čierna stena v kúpeľni

Zdroj: IStock

sivá kúpelňová dlažba

Zdroj: IStock

Kombinujte podľa obľúbeného štýlu

Vyberajte si povrchy z kvalitných materiálov, tie lacnejšie majú tendenciu v tmavých farbách vyzerať drsne a ešte lacnejšie, ako v skutočnosti sú. Priestor kúpeľne harmonizujte kombináciou s vaším obľúbeným štýlom. Nebojte sa čiernu skombinovať so zlatou či medenou.

Zaujímavé sú dvojfarebné vodovodné batérie, ktorých základ je čierny a dopĺňa ho kovová farba. Vytvoria hneď úplne inú atmosféru, ako keby ste použili čisto čierne alebo čisto kovové.

Prečítajte si tiež
5 x moderná mestská kúpeľňa
čierne umývadlo v sivej kúpeľni

Zdroj: IStock

čierna vaňa v kúpeľni

Zdroj: IStock

Zvoľte kontrastné povrchy

Čierne plochy najlepšie fungujú s povrchmi v kontrastných farbách. Biela je pre niektorých ľudí veľmi ostrá. Ak nemáte radi tvrdé kontrasty, zvoľte mäkšiu kombináciu tmavej antracitovej a svetlosivej.

Príjemným riešením, ktoré doslova pozýva na relax, je svetlosivá vaňa obložená čiernym alebo antracitovým obkladom. Použite ju aj na steny okolo nej. K takejto kombinácii zvoľte svetlosivú podlahu. Priestor na relax a hygienu dotvorte kovovým čiernym voľne stojacim stolíkom, na ktorý umiestnite rastliny, vonné sviečky či iné wellness doplnky.

čierna vaňa v bielej kúpeľni

Zdroj: IStock

čierna batéria

Zdroj: IStock

Obohaťte štýl o moderné technológie

Keď sa štýl kombinuje s dôvtipnými technológiami výsledkom je estetika, vyššia kvalita i uľahčenie práce. V kuchyni určite oceníte batériu so spŕškou alebo batériu s filtrom. Pri niektorých moderných batériách získate filtrovanú vodu jednoducho – len po stlačení jedného tlačidla. Je to dobré i preto, aby ste filter zbytočne neopotrebúvali, keď nepotrebujete filtrovanú vodu – napríklad pri upratovaní, umývaní riadov a podobne.

čierna kúpelňa

Zdroj: IStock

čierne úmývadlo

Zdroj: IStock

Náš tip: Veľkým tohtoročným trendom sú otvorené sprchy. Ak si chcete eleganciu, pohodu a relax ešte umocniť, zaobstarajte si špeciálnu sprchovú hlavicu, ktorá vytvára efekt dažďa.

Sabína Zavarská
Foto: istock

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: kúpeľne
Zdieľať článok

Diskusia