Malí pomocníci pri veľkom kúpeli

Malí pomocníci pri veľkom kúpeli

17. 06. 2009
Zdieľať

Dnešní dizajnéri a výrobcovia vaní premyslia každý ich detail, a to nielen z pohľadu tvaru, materiálu a základnej funkcie – vaňa musí byť tiež bezpečným a pohodlným miestom, kde si skutočne v pokoji oddýchneme.

—– Komerčná prezentácia —–

Dnešní dizajnéri a výrobcovia vaní premyslia každý ich detail, a to nielen z pohľadu tvaru, materiálu a základnej funkcie – vaňa musí byť tiež bezpečným a pohodlným miestom, kde si skutočne v pokoji


Malí pomocníci pri veľkom kúpeli

202283

oddýchneme. Väčšina vaní sa tvarovo a ergonomicky rieši tak, aby svojmu majiteľovi poskytovala maximálne pohodlie a komfort pri kúpaní. No výrobcovia myslia tiež na ľudí s problémami pohybového ústrojenstva, pre ktorých môže byť prekonanie okraja vane značnou prekážkou. „Aj v tej najpremyslenejšej vani sa oplatí inštalovať držadla, ktorá na klzkom povrchu vane poskytnú v určitých situáciách nenahraditeľnú pomoc,“ hovorí František Buchar zo spoločnosti Polysan. Ďalším príjemným spoločníkom pri kúpeli je podhlavník – pohodlný vankúšik, ktorý vyrieši problém s nepríjemne otláčajúcou hranou vane alebo zvinutým uterákom, ktorý ustavične padá do vody. „Naše hydromasážne vane zahrnujú tieto dva komponenty vybavenia už v cene,“ dodáva F. Buchar.Pri bezpečnostných prvkoch, najmä držadlách, je dôležitý materiál a jeho pevnosť, tvrdosť, ale tiež povrchová úprava; tá by mala ladiť so zariadením kúpeľne. Elegantný dizajn v kombinácii s veľkou mechanickou pevnosťou ponúka novinka medzi vaňovými držadlami – držadlo Symmetric. Držadlo je z pochromovanej mosadze a jeho inštalácia je veľmi jednoduchá. Do steny vane sa iba zapustia čapy z nehrdzavejúcej ocele, na ktoré sa kedykoľvek môže držadlo namontovať alebo z nich odmontovať. A s imbusovým (šesťhranným) kľúčom je odmontovanie držadla skutočne hračka, navyše pri montáži nepoškodíte priestor nad vaňou. „Veľkým plusom držadla Symmetric je jeho vysoká odolnosť, vďaka ktorej je pobyt vo vani skutočne bezpečný, napríklad pri vyliezaní z vane po hydromasáži, keď máme uvoľnené svaly. Spoľahlivo slúži aj seniorom a ľuďom so zníženou možnosťou pohybu,“ upresňuje F. Buchar z Polysanu.


Malí pomocníci pri veľkom kúpeli

202281

Maximálne pohodlie a komfort pri kúpeli zvýšia podhlavníky. Nie je nad chvíľky pohody vo vani plnej voňavej peny, dookola sviečky a román v ruke. A čo je najdôležitejšie: hlava je opretá o mäkký podhlavník, ktorý pevne drží na svojom mieste. Vankúšiky môžu byť integrovanou súčasťou vane; ak vám pri novej vani chýbajú alebo ich chcete dodatočne k vani doplniť, nie je to žiaden problém. Nové vankúšiky STAR a UFO môžete vďaka kvalitným prísavným držiakom umiestniť takmer na akýkoľvek typ vane, vankúšik STAR dokonca aj na vaňu so zvýšeným záhlavným golierom. Vďaka poddajnému a príjemnému mäkkému materiálu si svoj kúpeľ vychutnáte skutočne naplno.

Viac informácií na: www.polysan.cz (ČR) alebo www.sapho.sk (SR)

Kategória: Kúpeľňa, WC
Zdieľať článok

Diskusia