Minimalizmus a high-tech

16. 07. 2005
Zdieľať

Minimalizmus sa teší veľkej obľube už niekoľko rokov. Kúpeľne v tomto štýle sa vyznačujú striedmou až chladnou eleganciou a maximálnymi rozmermi. Základom sú špičkové materiály a detaily prepracované až po geniálnu jednoduchosť. Typické sú elegantné neutrálne farby (od čiernej cez sivú a bielu až po odtiene béžovej a hnedej) a veľkorozmerové obklady. Aj tu sa čoraz viac presadzuje horizontálne členenie (najmä v plastickej štruktúre obkladu), aktuálne sú aj kompozície z jednofarebného materiálu s rôznymi rozmermi. High-tech vzhľad sa dosahuje najmä kovovými detailmi alebo obkladom s metalickým leskom na celom povrchu.


Minimalizmus a high-tech

27946

Séria Balleary (Vega),
BohemiaGres

Pätnásť príjemných pastelových farieb dlaždíc v dvoch rozmerových radoch (20 x 20 a 30 x 30 cm, cena od 431 do 593 Sk/m2) poskytuje dostatok priestoru pre fantáziu pri tvorbe jednoducho elegantnej kúpeľne podľa pravidiel minimalizmu, ako aj hravého interiéru doplneného niektorým zo štyroch typov dekorov.


Minimalizmus a high-tech

27947

Glass, Ascot Ceramiche

Sklenené obklady so súvislou geometrickou štruktúrou na povrchu v jemných farbách sú ideálnym materiálom na vytvorenie strohého a pritom graciózneho minimalistického interiéru. Obkladačky s rozmermi 24 x 24 cm v piatich farbách a s troma rôznymi štruktúrami ponúka Cersa za 1292 Sk/m2. (Súčasťou série je aj dlažba a jednoduché listely v rovnakom štýle.)


Minimalizmus a high-tech

27949

Séria Tundra aspects, Johnson Ceramics International

Matné univerzálne obkladačky s rozmermi 30 x 40 cm v odtieňoch sivej možno vďaka ich mechanickým vlastnostiam použiť aj ako dlažbu. Dopĺňajú ich strieborné detaily. Predáva Alpha Trade za 750 Sk/m2, listely stoja od 190 Sk/ks.


Minimalizmus a high-tech

27948

I Luminiscenti, Dado Ceramica

Originálne štruktúrované obkladačky menia na svetle farbu – z bielych s geometrickou štruktúrou sa stanú čierne s fosforeskujúcimi ornamentmi. Obkladačky 20 x 20 cm (cena od 230 Sk/ks) dopĺňajú listely 5 x 20 cm (do 370 Sk/kus). Predáva Eurokera.


Minimalizmus a high-tech

27950

Dune, Dom Ceramiche

Spekaná glazovaná keramika (gres porcellanato smaltato) znamená špičkovú kvalitu, ktorá je podmienkou elegantného minimalistického interiéru. Prvky v jemných prírodných farbách sú v ponuke v rozmeroch od mozaiky až po mimoriadne štýlový veľkoformátový obklad 50,2 x 50,2 cm (ceny od 999 do 1385 Sk/m2). Predáva Cersa.


Minimalizmus a high-tech

27952

Easy, Impronta Italgraniti

Séria Easy ponúka neutrálnu farebnosť typickú pre minimalizmus a aktuálne vysokolesklé a vrúbkované povrchy. Okrem veľkorozmerových obkladov (25 x 40 cm, cena 1099 Sk/m2) je zaujímavá aj trendovými, úzkymi a dlhými formátmi (12, 5 x 40 cm, cena 1569 Sk/m2), ktoré sa ukladajú horizontálne, a falošnou mozaikou s delením na úzke dlhé pásiky. Oživenie akceptovateľné v minimalistickom interiéri prinášajú elegantné štíhle listely (ceny od 198 Sk/ks). Predáva Jopa – A-keramika Group.

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: dlažba farba inšpirácie do bytu materiál nakupovanie obkaladačky
Zdieľať článok

Diskusia