Zdroj: iStock

12 šikovných riešení, ktoré vám v kúpeľni uľahčia každodenné fungovanie

10. 06. 2022
Zdieľať

Zdokonaľte svoju kúpeľňu modernými a šikovnými riešeniami, ktoré vám nielen zvýšia komfort, ušetria priestor či energie, ale aj uľahčia každodenné fungovanie.

1. Pre väčší komfort

Samostatne stojaca vaňa je krásnym dizajnovým kúskom, ale má jednu nevýhodu – nemáte si kam odložiť hygienické pomôcky a doplnky. Výrobcovia však nezaspali na vavrínoch a ponúkajú pre vane tohto typu rôzne šikovné riešenia. Minimalistická vaňová páková batéria z kolekcie Kartell od Laufen je vybavená plastovým diskom v transparentom vyhotovení, ktorý dobre poslúži ako odkladacia plocha na mydlo a špongiu. Batéria je vybavená syntetickou sprchovou hadicou s ručnou sprchou Twinstick, s ktorou sa ľahko a jednoducho manipuluje. Hľadajte na laufen.sk.

Minimalistická voľne stojaca vaňa

Zdroj: Laufen

2. Pre lepšiu organizáciu

Talianska značka Scarabeo rozšírila svoj sortiment o sériu SOLID, ktorá okrem vysokej estetiky a funkčnosti ponúka aj možnosť prispôsobenia vašim potrebám. Skladá sa z rôznych kovových štruktúr, ktoré sa dajú výborne zladiť a vzájomne integrovať.

Prečítajte si tiež
Ako použiť čiernu v kúpeľni, aby nepôsobila depresívne, ale luxusne

Napríklad umývadlová konzola Fuji disponuje drevenou doskou, na ktorú možno umiestniť až dvadsať typov umývadiel Scarabeo v deviatich farbách. Doplnky ako police a zásuvky môžu byť súčasťou zostavy alebo ich umiestnite samostatne na stenu či na zem.

Exkluzívna moderná zeleno sivá kúpeľňa

Zdroj: Scarabeo

NÁŠ TIP

Trendom posledných dvoch rokov sú tmavé kúpeľne. Okrem čiernej a sivej môžete použiť smaragdovú zelenú, ktorá si skvelo rozumie s dreveným nábytkom, zelenými rastlinami, ale aj s červenými alebo ružovými doplnkami.

3. Ušetríte na energii

Trápi vás, že doplácate za elektrinu? Jednou z možností je radiátor vybavený elektrickým vykurovacím telesom NEX s termostatom, ktorý okrem vykurovania priestoru a sušenia uterákov ponúka viacero funkcií: nastavenie teploty 30 – 60 °C, dvojstupňovú ochranu proti prehriatiu, denný a týždenný režim a nízku spotrebu energie vďaka pohotovostnému režimu (Ultra-Low-Power). Mobilná aplikácia (dostupná na App Store a Google Play) ponúka aj merač spotreby energie. Za 428 € kúpite
na pmh-co.eu/sk.

Topná tyč radiatoru

Zdroj: PMH

4. Neviditeľný nábytok

Pri všetkých čistiacich potrebách a kozmetike, ktoré chceme mať poruke, no zároveň ich nemať na očiach, môže byť náročné udržať v kúpeľni minimalizmus. Riešením je vstavaný nábytok Concept 300 od nemeckej značky EMCO, ktorý skryje všetko nevzhľadné a vaša kúpeľňa tak nestratí čistý dizajn. Na výber máte z niekoľkých veľkostí vrátane úzkej skrinky pre WC s priehradkami na toaletný papier a držiak na WC kefu. Viac na kupelne-ptacek.sk.

Minimalistický nábytok v kúpeľni

Zdroj: Kúpeľne Ptáček

5. Pre pohodlie a bezpečnosť

Termostatické batérie, ktoré dokážu nastaviť požadovanú teplotu vody, predstavujú skvelú voľbu do sprchovacích kútov. Tým odpadá zdĺhavá regulácia aj zbytočný prietok vody. Často sa však stáva, že pri dotyku s batériou sa môžete popáliť.

Prečítajte si tiež
Kúpeľňová predložka z domácej dielne

To vám nehrozí s nástennou batériou GROHTHERM 1000 Performance, ktorá je vybavená technológiou CoolTouch. Vďaka nej je kovový povrch vždy chladný na dotyk a nikdy neprekročí teplotu nastavenej vody. Viac informácií o ďalších jej prednostiach nájdete na grohe.sk.

Moderná termobatéria so špliechajúcou vodou

Zdroj: GROHE

DOBRÁ RADA

Pokiaľ vodovodná batéria kvapká alebo vykazuje známky starnutia, mali by ste zvážiť kúpu novej. Majte na pamäti, že kvapkajúca vodovodná batéria ročne vyplytvá až 20 000 litrov cennej vody.

6. Pre maximálny luxus

To, že vodovodné batérie šetria vodou, berieme ako bežnú vec. V mnohých domácnostiach sa stretnete s batériami, ktoré dokážu zmiešavať teplú a studenú vodu na nastavenú teplotu. Automatické batérie na infračervené ovládanie si však užijete maximálne tak v nákupných centrách alebo na benzínkach. Ak si taký luxus chcete dopriať aj doma, zaobstarajte si automatickú batériu SLU 76 od značky Sanela, ktorá reaguje na prítomnosť rúk v snímanej zóne okamžitým spustením vody. Voda sa rovnako automaticky vypne po vybratí rúk a po uplynutí nastaveného času. Za
273 € ju kúpite na sanela.sk.

Žena si umýva ruky v modernej kúpeľni

Zdroj: Sanela

7. Prehľadné zásuvky

Udržať poriadok v zásuvkách nebude problém, keď si zadovážite praktické organizéry. Napríklad s touto plastovou škatuľkou GODMORGON budete mať všetko prehľadne uložené. Má rôzne priehradky na usporiadanie drobností ako šperky, sponky a gumičky do vlasov, vatové tyčinky, manikúrové nožničky, laky, mejkap alebo menšia kozmetika. Perfektne sedí do zásuviek pod umývadlo. Za 14,99 € predáva IKEA.

Kozmetický šuflík

Zdroj: IKEA

8. Pre prirodzený vzhľad

Každý malý detail je dôležitý pre celkový vzhľad i príjemný dojem z kúpeľne. S týmto držiakom toaletného papiera získate praktické a štýlové riešenie. Naplňte košík kotúčmi toaletného papiera a jeden či dva nasaďte na drevenú rukoväť. Je to dobrá alternatíva k držiaku pripevnenému na stenu. Rukoväť slúži aj na praktické premiestňovanie úložného koša. Držiak vyrobený z ručne tkaného vodného hyacintu dodá vašej kúpeľni moderný a prirodzený vzhľad. Cena 60 €, muzza.sk

Prútený kôš s držiakom na toaletný papier

Zdroj: Sinsay

9. Na odkladanie vecí

Plastová stolička Kartell od značky Laufen sa rýchlo stane obľúbeným pomocníkom vo vašej kúpeľni. Počas dlhých horúcich kúpeľov si na ňu odložíte časopis, tablet, ale aj uterák alebo pohár vína. Je vyrobená z plastu, vďaka ktorému je ľahká, odolná a ľahko sa čistí. K dispozícii je vo farbe jantáru, modrej, transparentnej, smaragdovej zelenej, púdrovej ružovej i ďalších odtieňoch, ktoré nájdete na laufen.sk.

Moderná minimalistická polička v kúpeľni

Zdroj: Laufen

10. Nebude stáť v ceste

Pozná to asi každá domácnosť. Ak nemáte veľký dom, terasu alebo balkón, sušiaky na bielizeň vždy stoja v ceste. Tomu môže byť raz a navždy koniec so sušiakom primontovaným na stene. Nástenný skladací sušiak Chalford je vyrobený z bukového dreva a pozinkovanej ocele, má tri nastaviteľné výšky a po použití sa dá úplne sklopiť, aby vám zbytočne nezavadzal. Výrobca odporúča montáž len na pevné steny. Cena 159 €, bol.com

Dizajnový moderný sušiak na stene

Zdroj: Garden Trading

VEDELI STE?

Bielizeň z jedného prania zvýši vlhkosť v miestnosti až o 30 %. Preto na sušenie voľte miestnosti, ktoré môžete vetrať.

11. Bez zdĺhavého vŕtania

Perfektným riešením na odkladanie vecí v sprche sú sprchové poličky z produktového radu Select+ od značky HÜPPE. Ich veľkou výhodou je, že sa nemontujú na skrutky, ale pripevňujú sa k profilu v bežkárovo skrytom kanáli, vďaka ktorému vznikne homogénny povrch bez priehlbín a znečistených rohov.

Prečítajte si tiež
Trendy v dizajne kúpeľní? Pozrite sa, ako budú vyzerať moderné kúpeľne v roku 2022

Jednotlivé doplnky môžete ľahko zložiť, umyť a zároveň vyčistiť aj sklo alebo obklad za nimi. Dokonca ani vonkajšia odkladacia polička Shower Board nepotrebuje otvor v skle. Upevníte ju pomocou patentovaného upínacieho systému HÜPPE. Hľadajte na kupelne-ptacek.sk.

Moderná minimalistická polička v sprche

Zdroj: Kúpeľne Ptáček

12. Pre väčší poriadok

Ak máte obmedzený priestor, oceníte túto plytkú nástennú skrinku GODMORGON s priestorom na všetky čistiace a pracie prostriedky, ale aj na kulmu, fén, toaletný papier alebo kúpeľňový textil. Skrinka je z drevotriesky, ktorá je vyrobená z recyklovaného dreva a odpadu z pilín.

Žltobiela kúpeľňa

Zdroj: IKEA

Tak sa z kúskov dreva so zlým odtieňom, drevotrieskou a pilinami stáva cenný materiál, ktorý by inak skončil na skládke. Nábytok je ošetrený lakom a fóliou na ochranu pred vlhkosťou. Predáva IKEA.

Text: Miroslava Maceková

Foto: Laufen, IKEA, Kúpeľne Ptáček, Garden Trading, Sanela, Sinsay, iStock, GROHE, PMH, Scarabeo

Zdroj: Časopis Môj dom

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: inšpirácie do bytu kúpeľňový nábytok minimalizmus Multifunkčný nábytok trendy v kúpeľni vodovodné batérie zariadenie kúpeľne
Zdieľať článok

Diskusia