Malý slovník umývačiek riadu

Malý slovník umývačiek riadu

05. 05. 2006
Zdieľať

V informáciách o umývačkách riadu sa vyskytujú výrazy, ktoré bežnému človeku nič nehovoria. Aby ste nezostali zamotaní v spleti nezrozumiteľných informácií, pripravili sme pre vás malý slovník umývačiek riadu.

Malý slovník umývačiek riadu

53387

Antibakteriálny program je špeciálna oplachovacia procedúra, ktorá spoľahlivo zničí všetky baktérie, najmä pri umývaní špinavého riadu, ktorý bol dva či tri dni uložený v umývačke. Napríklad pri umývačkách značky Electrolux Care program po skončení hlavného umývania zvýši teplotu na 68 °C a z povrchu riadu sa odstránia nežiaduce baktérie.
AutoClean je inovatívny filtračný systém, ktorý zaručuje mimoriadnu kvalitu umývania aj bez predumývania.
AquaCare pomocou senzora kontroluje tvrdosť vody.
AquaControl/AquaAlarm/AquaStop ochráni váš byt pred vodnou katastrofou. Pri poškodení prívodovej hadice čerpadlo zabezpečí odčerpanie vody a umývačka vás zvukovou signalizáciou upozorní, že nastala núdzová situácia.


Malý slovník umývačiek riadu

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

53386

Automatický program vďaka špeciálnym aquasenzorom si sám podľa množstva riadu a stupňa zašpinenia zvolí správny umývací program. Okrem toho si automaticky zvolí príslušné množstvo soli podľa tvrdosti vody, ako aj umývacieho prášku či tabliet. V prípade ich nedostatku umývačka automaticky signalizuje potrebu doplniť soľ či umývacie prostriedky.
Čistiace prostriedky sú záležitosť, ktorú netreba podceňovať. Na trhu existujú tablety 2 v 1, 3 v 1 či 4 v 1, ktoré pracujú na trochu odlišných princípoch, a nie všetky umývačky podporujú ich používanie. Preto si pred ich použitím tento fakt overte, aby nedošlo k neželaným škodám. Použitie tabliet závisí aj od tvrdosti vody, preto sa pri veľmi tvrdej vode odporúča používať aj regeneračnú soľ.
Fuzzy Logic je automatika riadená senzorom, ktorá optimalizuje všetky procesy umývania. Kapacitu alebo veľkosť umývačky riadu určuje počet jedálenských súprav riadu, ktorý sa do nej zmestí (jedna súprava pozostáva z plytkého, hlbokého a dezertného taniera, zo šálky s tanierikom a s príborom). Do širších umývačiek riadu sa zmestí až 13 súprav, do užších približne osem až deväť.


Malý slovník umývačiek riadu

53388

Multizone alebo zónové umývanie umožní umyť polovičnú náplň s využitím iba vrchného alebo spodného koša. Túto funkciu oceníte najmä pri umývaní pohárov alebo silno znečistených panvíc a hrncov.
Šiesty zmysel Max je technológia, ktorú využíva rad umývačiek Whirlpool. Ide o jednodotykový program (AAA), pri ktorom sa riad umýva pri optimálnej teplote. Umývačka automaticky zhodnotí, aká je voda špinavá, a nastaví teplotu s ohľadom na množstvo riadu. Navyše ovládanie umývačky so šiestym zmyslom je veľmi jednoduché.
Odložený začiatok umývania je funkcia, ktorá uvedie umývačku do chodu, keď idete preč z domu, napríklad na návštevu, a chcete, aby po návrate bol riad umytý, vysušený a čistý. V rámci šetrenia energiami možno túto funkciu využiť aj na umývanie v nočných hodinách.


Malý slovník umývačiek riadu

53390

Polovičná náplň je funkcia, ktorá sa uplatní najmä v jedno- alebo dvojčlenných domácnostiach, kde je výskyt zašpineného riadu zriedkavejší ako v mnohopočetných rodinách. Nemusíte čakať, kým sa umývačka naplní potrebným množstvom znečisteného riadu, čo je ďalšie plus, ktoré prispieva k vášmu komfortu.
Programov, ktorými umývačky disponujú, môže byť niekoľko. Najčastejšie sa využíva takzvaný denný program/normal, ktorý umýva riad pri teplote 60 °C. Taktiež sa môžete stretnúť s pojmami, ako sú bio alebo eco program, ktoré využívajú pri umývaní silu enzýmov a pracujú pri teplote 50 °C. Tento program je vhodný na bežne alebo aj silne znečistený riad. Rýchly program si zasa môžete zvoliť, ak na tanieroch nezostali zaschnuté zvyšky jedla z predchádzajúceho dňa či ak sa vám po kuchyni nepovaľujú pripálené hrnce. Na tie, naopak, pomôže takzvaný intenzívny program, ktorý si pri teplote 65 až 70 °C ľahko poradí s pripáleninami či zaschnutým jedlom.
Účinnosť umývania určuje kvalitu umytia riadov a pohárov pri zvolenom šetrnom programe. S ňou úzko súvisí aj počet ostrekovacích ramien, ktoré sú zabudované v umývačke, a aj spôsob oplachovania.

Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: riad umývačka
Zdieľať článok

Diskusia