Zdroj: Miro Pochyba

Starý tehlový byt získal po rekonštrukcii nadčasovú dispozíciu

12. 07. 2021
Zdieľať

Pred rokom, v čase keď Matej toto miesto pretváral na svoj domov, ešte netušil, že buduje útočisko pre svoju mladú rodinu. Dnes okrem neho v byte žije aj jeho priateľka Andrea a ich spoločné bábätko.

Tri izby, 77 m2 a tona pozitívnej energie. Asi tak by sa v číslach dali definovať parametre tohto tehlového, viac ako pol storočia starého bytu.

čierna kuchynská linka

Matej rád varí, prepojenie kuchynskej časti s obývačkou bolo pre neho tým pravým riešením. Zdroj: Miro Pochyba

Po tom, ako Matej zdedil túto nehnuteľnosť, asi tri roky ju využíval v pôvodnom stave, avšak predstavy o jej novom výzore boli jasné už vtedy.

„Spolu s architektkou sme už len doladili detaily,“ spomína majiteľ. „Vypracovala som tri návrhy s rozličnou dispozíciou. Keďže Matej je veľmi racionálny a rozhodný muž, navyše v realitách sa veľmi dobre orientuje, v druhom pláne sa aj na tento priestor pozeral ako na investičnú záležitosť. Aj preto trval na funkčnosti a rozumnej nadčasovej dispozícii dennej časti a aj oddychových miestností,“ vysvetľuje Katarína Kyman Haruštiaková.

obývacia izba s čiernou pohovkou

Interiér vystihuje povahu majiteľa. Striedme a neutrálne farby sú v obývačke doplnené o výrazný obraz od Jozefa Stančíka. „Keď som ho uvidel, vedel som, že bude môj. Perfektne sem zapasoval,“ povedal Matej. Zdroj: Miro Pochyba

Vyrobený na mieru

Okrem stoličiek a sedacej súpravy bolo v byte všetko ostatné vyrobené na mieru, s cieľom byt harmonicky prepojiť, farebne a materiálovo zladiť, no aj maximálne využiť ponúkaný priestor.

„Z toho, čo ponúkajú predajcovia nábytku, mi takmer nič nevyhovovalo. Keďže som si byt nechcel zapratať nevhodným nábytkom, zvolil som cestu výroby na mieru. Výšku, hĺbku a celkovo rozmer jednotlivých kúskov som ušil presne na konkrétne miesto,“ spomína Matej.

spálňa s manželskou posteľou

Väčšina nábytku v byte bola vyrobené na mieru, s cieľom byt harmonicky prepojiť, farebne a materiálovo zladiť, no aj maximálne využiť ponúkaný priestor. Zdroj: Miro Pochyba

„Farby a materiál sme vybrali spolu s dizajnérkou, ktorá bola v tomto projekte dôležitým článkom práve preto, že zhmotnila moje predstavy a pretavila ich do reálnej podoby.“

Kúpeľňa bez vane – nekompromisne

V kúpeľni nezostal kameň na kameni. Čiastočne sa presunula na miesto pôvodnej toalety a v časti, kde pôvodne stála vaňa, bol vybudovaný skutočne veľkorysý sprchovací kút s vyhrievanou podlahou. Svetlé drevo na nábytku aj podlahe v kombinácii so štýlovým čiernym obkladom dáva tomuto priestoru jedinečnú až industriálnu atmosféru. Pridanou hodnotou je okno so širokým parapetom. Mnoho ľudí sa napriek malej rozlohe kúpeľne bojí vzdať vane. Matej v tom má ale jasno. „Mne teda vôbec nechýba a ak áno, pôjdem sa okúpať k svokre. Tá vaňu stále má,“ dodal s úsmevom.

pracovňa s čiernou stoličkou

Preferovaná bola kombinácia matnej čiernej a svetlého dreva. Keďže Matej je minimalista, to, na čo si skutočne potrpí, je kvalita a precíznosť. Aj preto bol nábytok vyrobený na mieru. Podľa jeho zadania a potrieb. Zdroj: Miro Pochyba

Prečítajte si viac o byte na domztehly.sk

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty pánske byty
Zdieľať článok

Diskusia