Zdroj: Matteo Cirenei

Súčasťou netradičnej kuchyne sa stal starý tehlový krb

15. 03. 2022
Zdieľať

V srdci Dublinu, v obytnej štvrti s radovými domami, nájdeme interiér, ktorý prešiel zaujímavou rekonštrukciou. Jednu z hlavných úloh pri nej zohral aj starý tehlový krb.

Pre poschodové stavby v tejto časti Írska sú typické odhalené tehlové fasády a záhrady v zadnej časti domu.

Moderná zimná záhrada

Zdroj: Matteo Cirenei

Keďže majiteľom domu nevyhovovala pôvodná dispozícia, rozhodli sa ju upraviť. Prekrytím terasy vznikla moderná zimná záhrada. Funguje ako oddychová miestnosť aj exteriérová obývačka priamo prepojená s kuchyňou.

Kuchyňa s modernou linkou

Zdroj: Matteo Cirenei

Práve kuchyni venovali majitelia pri rekonštrukcii najväčšiu pozornosť, keďže varenie je jednou z ich veľkých vášní. Preto si vybrali profesionálnu kuchyňu z nehrdzavejúcej ocele. Tá príjemne kontrastuje s nábytkom a ostatnými použitými materiálmi, medzi ktorými je aj tehla.

Obývacia izba s preskleným stropom

Zdroj: Matteo Cirenei

Mix starého a nového

Jednou zo silných stránok tohto interiéru je práve mix rôznych štýlov, materiálov a farieb. Kuchyňa z ušľachtilej ocele vznikla v spolupráci s architektom Albertom Torsellom a zaujme zaoblenými siluetami inšpirovanými kuchyňami z 50. rokov minulého storočia. Je zároveň prvým modelom značky Abimis určeným pre domácnosti. Spoločnosť sa totiž venuje výrobe profesionálnych kuchýň pre reštaurácie.

Viac si o návšteve tohto netradičného interiéru môžete prečítať na webe domztehly.sk.

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: kozub tehlové obklady zimná záhrada
Zdieľať článok

Diskusia