Vodná masáž „na stojáka“

31. 08. 2007
Zdieľať

O tom, či je lepšia sprcha, alebo kúpeľ, sa už popísalo mnoho štúdií a vybojovalo mnoho malých domácich vojen. Je to totiž rozhodnutie takmer také jednoduché ako voľba medzi makovými buchtami a rezňom. Tí, čo už okúsili aspoň jednu hydromasážnu dýzu, ktorá im poriadnym prúdom vody premasírovala chrbát, však vedia svoje: Najlepšia je vodná masáž! A vodnú masáž postojačky si môže dopriať každý – v akomkoľvek sprchovacom kúte a v každej vani. Možností a variantov takejto masáže je naozaj neúrekom.Vodná masáž „na stojáka“

103637


Vodná masáž „na stojáka“

103638


Masážny sprchovací panel Sky Line je novinkou značky Pharo (Hansgrohe) a okrem dažďovej sprchy, masážnej ručnej sprchy a masážnych dýz nasmerovaných na ramená a chrbát obsahuje aj niekoľko “vychytávok” – ovládacie prvky sú z bočnej strany, dýzy sú zapustené do plochého tela panelu a vždy sa vysunie len tá pevná sprcha, ktorú používate (s výškou nastavenou buď tak, aby ste si mohli umyť vlasy, alebo aby ste si ich nenamočili), takže pri pohybe v sprche nič neprekáža a o nič sa neudriete. A to som nespomenula úžasný vzhľad a možnosť veľmi jednoducho umiestniť panel v podstate kdekoľvek. No nesnívajte o ňom!


Vodná masáž „na stojáka“

103652


Vodná masáž „na stojáka“

103653


Pri klasickom sprchovacom kúte je na výber množstvo tvarov aj rozmerov. Dôležité je, aby sa doň pohodlne vstupovalo (mal by mať dostatočne široké dvere, ktoré však musia mať aj dosť miesta na otváranie) a aby v ňom bolo dosť miesta. Takže čím priestrannejší (samozrejme, pokiaľ to priestor kúpeľne dovolí), tým lepšie.


Vodná masáž „na stojáka“

103651


Aby ste si sprchovanie naozaj užili, rozhodne nešetrite miestom – dobrým tipom môže byť sprcha v nike alebo v časti kúpeľne oddelenej sklenenou stenou alebo dverami.


Vodná masáž „na stojáka“

103654


Vodná masáž „na stojáka“

103655


Ak sa neviete vzdať vane, nie je to problém – vo vani sa sprchovať dá, v sprchovacom kúte sa však neokúpete. Vo vani je nutnou podmienkou na bezpečnú masáž prúdmi vody zástena. Inak skončí na podlahe viac vody, než by bolo milé vám i susedom. V ponuke je dostatok variantov pevných aj skladacích zásten, takže sa dá vybrať pre akýkoľvek typ vane, veľkosť človeka, dispozíciu kúpeľne, vkus aj umiestnenie masážneho sprchovacieho zariadenia.


Vodná masáž „na stojáka“

103656


Vodná masáž „na stojáka“

103657


Aby sa vám vo vani sprchovalo pohodlne, vyberte si takú, ktorej tvar je na to prispôsobený – je dostatočne široká (alebo na jednom konci rozšírená) a má ploché dno. Tak sa vytvorí akási hlboká sprchovacia vanička. K takýmto typom vaní sa obyčajne dodáva aj sprchová zástena.


V tejto vani sa stretlo viacero dobrých myšlienok. Nielenže je na jednom konci rozšírená a s plochým dnom, ale je vybavená aj masážnym panelom, ktorý je otočený k stene – kúpeľňa tak ostane v suchu a v bezpečí, aj keby vás prúdy vody masírovali naozaj smelo. Najväčší nadšenci masáže si môžu pridať masážny systém aj do vane.

Kde a za čím?
Pre masírujúci prúd vody si treba v prvom rade zvoliť čo najvhodnejšie miestečko. Nič lepšie než sprchovací kút alebo vaňu zatiaľ nikto nevymyslel, aj tieto dve možnosti rozmenené na drobné však znamenajú dostatočne široký výber a dostatok námetov na premýšľanie – o tvare, veľkosti, otváraní, dizajne, farbe… Ak sa chcete nechať masírovať prúdom vody, v každom prípade je potrebná zástena.

Vodná masáž „na stojáka“

103673


Vodná masáž „na stojáka“

103674


Prvým stupňom vodnej masáže je ručná sprcha, na ktorej si možno nastaviť rôzne masážne prúdy. Nie je to síce až také pohodlné, ale je to riešenie naozaj za pár korún. A ak k tomu pridáte na stenu šikovnú tyč, na ktorú sprchu upevníte, určite sa nebudete sťažovať. Takáto masáž nebude ani príliš drahá.


Druhým kúskom do skladačky je pevná hlavová (horná) sprcha. Okrem klasických “tanierov” sú k dispozícii zariadenia, s ktorými si môžete dopriať nielen vodný dážď, ktorý vás zmáča od hlavy až po päty, ale aj vodnú masáž alebo príval vody nasmerovaný na ramená.


Vodná masáž „na stojáka“

103676


Vodná masáž „na stojáka“

103678


Tretím kúskom skladačky sú bočné dýzy – koľko a ako ich rozmiestnite, je v tomto prípade len na vás. Hotový sprchovací raj by mal mať aj správny spôsob ovládania a regulácie (najlepšou voľbou je termostat). A na montáž si určite vyberte šikovného vodára.


Ak netúžite po hraní sa so skladačkou, vyberte si sprchovací panel, v ktorom je už všetko pekne zostavené. K dispozícii sú rozličné tvary, rôzne zostavy s rôznymi počtami dýz a spŕch, určené na rôzne umiestnenie (do rohu alebo na stenu). Dôležité je, aby z neho netrčalo priveľa vecí, aby ste si oň neuštedrili nejaké tie modriny; výhodné je, ak sa dá nastaviť jeho výška (aby bola masáž pre syna aj pre otca). Panelom môžete rovnako dobre vybaviť sprchovací kút i vaňu.Ako a čím
To, akými masážnymi zariadeniami budú sprchovací kút alebo vaňa vybavené, je ďalšia samostatná kapitola. Jednotlivé masážne zariadenia si môžete skladať ako skladačku alebo si kúpite hotovú zostavu – každé riešenie má svoje za aj proti. Najväčšou výhodou skladačky (sprchovej rodiny) je, že si na mieru poskladáte presne to a presne tak rozmiestnené, ako vám to najviac vyhovuje. Nevýhodou je trochu komplikované budovanie, sekanie a montáž. Hotová zostava, teda masážny panel, masíruje len z jednej strany a je taký, aký je (aj keď na výber je mnoho typov), namontuje sa však “ľavou zadnou”.

Vodná masáž „na stojáka“

103681


Vodná masáž „na stojáka“

103682


Niečo medzi masážnym panelom a boxom (približne masážny panel z dvoch strán) sú takzvané sprchovacie oblúky. Priekopníkom tohto zariadenia bol jednoduchý (ale geniálny) oblúk, ktorý pred dvoma rokmi predstavila spoločnosť Hansgrohe na veľtrhu ISH v Kolíne nad Rýnom. Podobnú mnohostrannú masáž z viacerých strán tela už dnes ponúkajú viaceré značky v rôznych formách aj tvaroch. A spojením so zástenou alebo s dverami robia ďalší krok k masážnym boxom.


Vodná masáž „na stojáka“

103683


Od vzhľadu plastových téglikov smerujú masážne a parné boxy, vyzbrojené ušľachtilými materiálmi, ako sú sklo či dyha, k vzhľadu nábytku. Prípadne sa decentne ukrývajú za obložené steny a elegantné sklenené dvierka.

K ich masážnym zariadeniam už naozaj niet čo dodať, tak aspoň na vonkajšie steny dodali výrobcovia elegantné a zároveň praktické police (otvorené i schované za dvierkami).


Vodná masáž „na stojáka“

103680


Vodná masáž „na stojáka“

103684


Masážne boxy mávajú naozaj bohaté vybavenie na to, aby vás všemožné prúdy vody masírovali všemožnými spôsobmi všade tam, kde to máte radi. A stačí pridať k stenám strechu a k dýzam výrobník pary a máte k sprchovaniu ešte aj parnú saunu.


Vybavenie masážnych sprchovacích a parných boxov je naozaj dokonalé – či už ide o sprchy, alebo dýzy, smery alebo druhy prúdov, či o poličky, sedačky a ďalšie pohodlie. Všetko sa veľmi jednoducho ovláda a nastavuje. K tomu všetkému sa môžu pridať ešte vonné olejčeky na arómoterapiu, chromatoterapia a ďalšie terapie, vďaka ktorým sa po hektickom dni úžasne osviežite alebo zrelaxujete. Ak na to máte.Čím ďalej, tým lepšie
Ešte “poskladanejšie skladačky” než masážne panely sú rôzne masážne boxy – v takom prípade sú v jednej zostave zakomponované nielen všetky sprchovacie zariadenia, ale aj sprchovacia vanička a zástena. Takže kúpou jedinej “kozmickej lode” máte po starostiach. Najvyšší komfort (v tomto prípade v každom zmysle slova) však nájdete u každého výrobcu masážnych zariadení až na tej najvyššej cenovej priečke.

Kategória: Kúpeľňa, WC Navrhovanie interiéru
Tagy: masážna sprcha sprcha
Zdieľať článok

Diskusia