Byt v štýle feng-shui mali hotový za mesiac! Výsledok je obdivuhodný

28. 03. 2017
Zdieľať

Mnohí vyčítajú moderným interiérom chlad, industriálny nádych, ani trendové betónové steny sa nestretnú vždy s úspechom. Stretávame sa s reakciami, že takéto byty sú neútulné, chladné, surové a chýba im harmónia – teplo rodinného bývania.


Byt v štýle feng-shui mali hotový za mesiac! Výsledok je obdivuhodný

1941933
MFART

Pravým opakom je byt, ktorého interiér navrhlo dizajnérske štúdio MFART, konkrétne dizajnérka Markéta Fleischnerová. Jej interiér má ešte čosi navyše – okrem toho, že je príjemný, svieži a útulný – celý byt je zariadený v štýle východnej filozofie feng-shui, a tak je plný pozitívnych energií. ​


Byt v štýle feng-shui mali hotový za mesiac! Výsledok je obdivuhodný

1941949
MFART

V súlade s prírodou, i keď rýchlo

Prvou podmienkou, s ktorou sa majiteľka bytu obrátila na dizajnérku, bolo bývanie v harmonickom štýle s prírodnými prvkami. Už menej príjemným aspektom bol fakt, že na realizáciu tohto interiéru nebolo veľa času, pretože sa musela už o mesiac nasťahovať. Napriek tomu byt dostal silnú atmosféru a vôbec na ňom nie je vidno, že by bol riešený narýchlo. 


Prečítajte si tiež:

Seriál FENG SHUI: Kúpeľňa a WCByt v štýle feng-shui mali hotový za mesiac! Výsledok je obdivuhodný

1941951
MFART

Zmeny od podlahy

„V predsieni a v spálni som nechala položiť novú podlahu, v obývačke zrenovovať parkety. V celom byte bolo potrebné omietnuť steny, natrieť okná a dvere. Už po tejto zmene byt vyzeral krásne a čisto.  Dohodli sme sa tak, že nebudem tvoriť 3D návrhy a vizualizácie – tým sme tiež dosiahli časovú úsporu. Jediné čo som nakreslila, bol pôdorys, aby sme poznali ergonómiu priestoru a vedeli aké veľké predmety na zariadenie máme zaobstarať. Taktiež som urobila zmenu v spálni, kde som vytvorila šatňu a za ňou priestor na spanie,“ charakterizuje postup prác Markéta Fleischnerová.


Byt v štýle feng-shui mali hotový za mesiac! Výsledok je obdivuhodný

1941939
MFART

Hor sa na nákupy

I ďalšie pokračovanie realizácie interiéru bolo rýchle – dizajnérka sa spolu s majiteľkou bytu vybrala rovno do obchodov, ktoré vybrala ako finálne na kúpu nábytku. Samozrejme, nakúpiť bolo treba i tapety a farby na steny, zabezpečiť maliara a tiež domáceho kutila, ktorý zostavil skrine na mieru a namontoval do ich vypínače, zabudoval osvetlenie a podobne. 


Prečítajte si tiež:

Seriál FENG SHUI: KuchyňaByt v štýle feng-shui mali hotový za mesiac! Výsledok je obdivuhodný

1941927
MFART

Originálne detaily

Všetko vyšlo podľa plánu a spokojná majiteľka útulného bytu v štýle feng-shui sa do mesiaca bez problémov nasťahovala do nového bývania. Byt je napriek rýchlosti prác poprepletaný mnohými zaujímavými detailmi. Určite stojí za zmienku provizórne čelo postele v spálni, ktoré je výsledkom práce dizajnérky – vytvorené z napnutého plátna na rám, na ktoré aplikovala dekór. Toto čelo po čase nahradí čelo v tvare listu ginka. Zaujímavo pôsobia aj stolíky pri posteli, ktoré sú vyrobené z pníkov stromov. Dizajnérka ich kúpila na píle, nastriekala na bielo a podbila nízkymi nožičkami. 


Byt v štýle feng-shui mali hotový za mesiac! Výsledok je obdivuhodný

1941925
MFART

Jemná romantika a dostatok svetla

Spojený priestor kuchyne, jedálne a obývacej izby je plný bielej a prírodných materiálov. Originálne pôsobí kvetový luster na jedálenským stolom, aj jemná tapeta za stenou s televízorom. Veľmi sympatické svietidlo nájdete aj v predsieni. Nádych jemnej romantiky a príjemné presvetlenie spálne zabezpečujú biele vzorované rolety. 


Prečítajte si tiež:

Seriál FENG SHUI: Obývacia izbaByt v štýle feng-shui mali hotový za mesiac! Výsledok je obdivuhodný

1941929
MFART

Interiér v štýle feng-shui v kocke:

Dizajnérske štúdio:  MFART
Autorka návrhu: Markéta Fleischnerová
Lokalita: Praha-Bubeneč, Česká republika
Úžitková plocha bytu: 70 m2
Rok realizácie: 2015

Text: Sabína Zavarská
Zdroj a foto: MFART

Kategória: Navrhovanie interiéru Návšteva
Tagy: byt feng šuej interiér shui
Zdieľať článok

Diskusia