Zdroj: Westwing

Vlastný dom si navrhla a zariadila sama, výsledok prekonal všetky očakávania

16. 06. 2020
Zdieľať

Paula Jagodzińska je poľská blogerka, ktorá píše o cestovaní, móde, kráse a interiéroch. Ale nielen píše. Občas sa aj sama realizuje, ako v prípade vlastného domu, ktorý sama navrhla a zariadila.

S rodičmi bývala Paula v rodinnom dome, preto keď s manželom hľadali vlastné bývanie, byt v paneláku neprichádzal do úvahy.

„Potrebujem priestor, záhradu, prírodu a pokoj, preto už dva roky žijeme v tichej a pokojnej dedine mimo mesta, kde sme si vytvorili svoju malú oázu.“

obývacia izba v svetlých tónoch

Domček nie je veľký, Paula ho zariadila prevažne svetlými farbami, ktoré priestor dokážu opticky zväčšiť. Zdroj: Westwing

Útulne pôsobí najmä vďaka teplo pôsobiacim a prírodným materiálom a množstvu doplnkov, ktoré Paula starostlivo s citom vyberá.

Interiér domu navrhla a zariadila sama s menšou pomocou firmy Westwing. Jej túžbou bolo vytvoriť v prvom rade útulný priestor, preto použila veľa dreva, svetlé farby a doplnky v podobe sviečok alebo lampášov.

Prečítajte si tiež
Za tri roky si z hliny, dreva a slamy svojpomocne postavil pasívny dom

To, čo mu dodáva dušu, sú podľa Pauly najmä fotografie, preto ich u nej doma nájdete skoro všade. Ide najmä o zábery z rodinných výletov a ciest, keďže s manželom radi spoznávajú nové miesta.

jedálenský kútik s bielou vázou na kvety

Vázy, kvety a dekorácie nájdete v celom dome.Zdroj: Westwing

Príjemnú atmosféru pri stolovaní Paula docielila vysokými oknami po oboch stranách stola. Slnečné lúče prenikajú pomedzi lamely žalúzií na stôl a táto hra svetla je zakaždým iná.

Ako vlastne celý návrh vznikol?

„Mala som v hlave určitú víziu, ale nevedela som si predstaviť, aký bude konečný výsledok. Nie som architektka alebo dekoratérka interiérov, takže to bolo ťažké. Výsledný efekt však prekonal všetky moje očakávania,“ teší sa majiteľka, podľa ktorej je súčasná podoba domu ešte vydarenejšia, ako si predstavovala.

Hojdačka s krásnymi ručne viazanými lanami

Spálňa na poschodí farbami a materiálmi harmonizuje s prízemím. Je plná hrejivých textílií, prírodných materiálov, ako sú drevo a ratan, a Paulinmu srdcu blízkych dekorácií. Zdroj: Westwing

Bonbónikom je hojdačka s krásnymi ručne viazanými lanami.

Paula má rada svetlé interiéry, bielu a béžovú, drevo… Je nadšencom jednoduchosti a klasiky a tmavé akcenty sa jej páčia len u iných. U seba doma si nevie predstaviť čiernu stenu či tmavý nábytok.

„Mám veľmi rada drevo, z ktorého sa dá načerpať veľa dobrej energie. Pri posteli máme miesto klasických nočných stolíkov drevené stoličky, ktorým sa spočiatku všetci čudovali, ale pre nás je to presne to pravé orechové“, smeje sa.

Výrazným prvkom domu sú aj krásne drevené schody či veľa milých drevených dekorácií.

Priestranná otvorená kuchyňa s vanilkovou linkou

Priestranná otvorená kuchyňa s vanilkovou linkou je mimoriadne svetlá a od zvyšného priestoru ju opticky delí podlaha so zaujímavým vzorom.Zdroj: Westwing

Kuchynský ostrov tvorí tiež akúsi pomyselnú hranicu medzi kuchyňou, vstupnou chodbou a schodiskom.

Paula svoj dom berie ako bezpečný prístav, útočisko, kam sa s manželom po svojich cestách vždy radi vracajú. V hlave však už má plán, ako bude vyzerať ich ďalší domov v prípade, že sa kvôli väčšiemu priestoru budú sťahovať.

Prečítajte si tiež
Najlepšie prírodné materiály do kúpeľne? Mramor, drevo a betón!

„Jedno je isté. Aj náš ďalší domov bude zariadený v rovnakom štýle. A to, čo by som zmenila, opravila či vylepšila tu, si nechávam na potom…“ Ak by mala Paula povedať, na čo sa pri vytváraní štýlového bývania zamerať, aby to pôsobilo harmonicky, radí pozrieť sa dobre v prvom rade na seba.

„Najdôležitejšie je riadiť sa srdcom, vytvoriť ho tak, aby odrážalo nás a vyhovovalo našim potrebám, veď my v ňom budeme bývať. Len tak bude naozaj harmonické.“

Štýlový sporák a digestor značky Smeg

Štýlový sporák a digestor značky Smeg dokonale zapadajú do kuchynskej linky. Ani tu nesmie chýbať drevo v podobe lopárikov na krájanie či podložky z pňa stromu. Zdroj: Westwing

„Keď sa na mňa obrátili z firmy Westwing s ponukou na spoluprácu, bola to pre mňa veľká česť, keďže sme si doma všetko s manželom zariaďovali sami, neobjednali sme si žiadne profesionálne služby interiérových dizajnérov. Preto som sa tešila, že ma oslovili práve z firmy, kde sa výborne orientujú v dizajne a zariaďovaní interiérov.“

Majiteľka

Paula Jagodzińska je poľská blogerka, ktorá píše o cestovaní, móde, kráse a interiéroch. Jej interiérové inšpirácie aj mnoho iného nájdete na Instagarame @paula_jagodzinska.

Text: Katarína Barošová
Foto: Westwing
Zdroj: časopis Môj dom

Kategória: Návšteva
Tagy: drevené dekorácie prírodné materiály zariaďovanie interiéru
Zdieľať článok

Diskusia