Zdroj: istock.com

7 tipov, ako si doma vytvoriť vlastný kútik na relaxovanie

29. 07. 2021
Zdieľať

Každý z nás potrebuje svoj kútik, kde by si v pokoji niečo prečítal, prezrel, vypočul alebo len tak oddychoval pri káve a čaji. Ponúkame vám niekoľko inšpirácií, ako si vytvoriť štýlové a útulné miesto, kde sa budete cítiť príjemne a uvoľnene.

Závesné hojdacie kreslo

Hojdanie nie je len pre deti, vychutnajte si ho v novej podobe. Zavesené hojdačky dodajú každému interiéru exkluzivitu a pre vás budú novou možnosťou relaxu. Používajú sa v exteriéri – na terasách, balkónoch, ale aj v interiéri. Vyberte si podľa vášho štýlu kovovú alebo drevenú či bambusovú hojdačku a nezabudnite ju spríjemniť dekoratívnymi vankúšmi, kožušinou, dekou. A bonus navyše: závesné hojdačky sú pripevnené na strop, a tak uvoľňujú podlahový priestor – miestnosť pôsobí priestrannejšie, vzdušnejšie, menej preplnene.

Závesné hojdacie kreslo

Zdroj: istock.com

Zútulnite staré kreslo kožušinou

Najjednoduchší spôsob, ako si vytvoriť príjemný a útulný kútik, je premeniť staré kreslo na nové. Dosiahnete to umelou kožušinou s dlhým vlasom alebo rôznymi inými huňatými prikrývkami. Pridajte obľúbený vankúš, stolček, na ktorý si vyložíte nohy, malý stolík, kam si položíte nápoj, knihu či mobil a relaxujte.

Prečítajte si tiež
Zhmotnený sen o relaxe: Chalúpka v Španej Doline, akoby stála pod lesom celú večnosť
staré kreslo s kožušinou

Zdroj: istock.com

Využite okná

Máte v obývačke veľké či dokonca rohové okno? Vytvorte si v ňom priestor na sedenie alebo ležanie. Stačia drevené boxy alebo lavica, na ktorú dáte matrac, deky, vankúše a môžete si užívať výhľad. Najlepším riešením je na mieru vyrobená lavica so skrytým úložným priestorom – multifunkčným nábytkom „zabijete dve muchy jednou ranou“.

Útulný kútik pri okne

Zdroj: istock.com

Pohodlne pri krbe

Ak máte to šťastie a vlastníte krb – najlepšie miesto na relax či čítací kútik máte priam dané. Ku krbu umiestnite pohodlné kreslo alebo dve a nezabudnite na harmonizujúcu kožušinku na zemi. Vyberte si kreslá vo vašej obľúbenej farbe, nebojte sa použiť výraznejšie odtiene, napríklad trendovú horčicovú. Dve kreslá pri sebe vytvárajú výborný priestor na relax vo dvojici stačí, keď ich doplníte malým stolíkom. Dokonca, aj keď bývate samy – dvojica kresiel pôsobí príjemnejšie ako osamelá stolička.

Kreslo pri krbe

Zdroj: istock.com

kútik pre relax

Zdroj: istock.com

Máte radi luxus?

Prečo by ste si nemohli dopriať ikonický kúsok pre svoje pohodlie? Investujte do svetoznámych kresiel obľúbených dizajnérov. Veľmi obľúbené sú napríklad lounge kreslá s podnožkami, ktoré sú štýlové aj pohodlné. Mäkké polohovateľné kreslá s opierkou nôh sú hotovým relaxom pre telo i psychiku. Nezabudnite na stojanovú lampu, ktorá esteticky i funkčne dotvorí váš kútik.

Prečítajte si tiež
Vytvorte si z kúpeľne romantický priestor ako stvorený na relax
lounge kreslo s podnožkou

Zdroj: istock.com

Klasické hojdacie kreslo

Zabudnite na asociácie hojdacieho kresla s vekom. Nie sú ani pre starých dedkov s fajkou, ani pre babičky štrikujúce nekonečný šál. Všetci potajomky milujeme hojdanie a vieme, že je to pohyb, ktorý upokojuje a uvoľňuje. Dotvorte si ho tak, aby bolo pre vás najpríjemnejšie – oživte staré kreslo novou látkou, prelakovaním alebo zafarbením drevených častí, a doplňte kožušinku či vankúše. Na takto upravené kreslo nedáte dopustiť!

Hojdacie kreslo na balkóne

Zdroj: istock.com

Sofa v štýle TOGO

Aj vy pri čítaní radšej polihujete alebo radi meditujete skôr vo vodorovnej polohe? V tom prípade je pre vás výbornou a štýlovou voľbou sofa typu TOGO. Nemusí to byť originál značky Ligne Roset, ale kratšia hlboká mäkká sofa, prípadne dvojitá pohovka s vysokými bočnými stranami, do ktorej sa doslova zakuklíte.

Dvojitá pohovka s vysokými bočnými stranami

Zdroj: istock.com

Prečítajte si tiež
5 nápadov, ako si vonku pri dome zariadiť miesto na relax

Sabína Zavarská
Foto: istock.com

Kategória: Relax
Tagy: kreslá pohovky Závesné kreslá
Zdieľať článok

Diskusia