Integrované tienenie medzi tabuľami zdvojeného okna

23.07.2019  |     

Zdvojené okná od Internorm

Internorm zdvojené okná sú svojho druhu jedinečné na trhu. Pri týchto oknách je žalúzia integrovaná v okne pred izolačným trojsklom a tým intenzívnejšie zabraňuje prehrievaniu skla a prechodu tepla do miestnosti. Zároveň plní aj funkciu pred neželaným pohľadom. Žalúzia je zvonku chránené predsadenou tabuľou skla pred vetrom, počasím a znečistením. Ovládanie žalúzie je možné klasicky - mechanicky pomocou retiazky, elektromotorom alebo pomocou fotovoltaického modulu – Internorm I-tec Tienením.   

Internorm I-tec Tienenie

I-tec tieniace systémy zabezpečujú vďaka fotovoltaickému modulu a akumulátoru ideálnu klímu v miestnosti - úplne bez dodatočného zásobovania prúdom! Vďaka automatickému režimu sa napr.žalúzie pri východe slnka samy otvárajú a pri západe slnka samy zatvárajú. I-tec Tienenie okrem toho meria automaticky teplotu. V zime je tak možné napríklad optimálne využiť teplo zo slnečného žiarenia, pretože žalúzie zostanú otvorené. Tým sa zredukujú náklady na vyhrievanie a zabezpečí sa perfektná ochrana pred slnečným žiarením bez veľkých nákladov.  
 
Vďaka I-tec Smart Window  aplikácii môžete ovládať Vaše vetranie, tienenie a otváranie nadsvetlíkov pohodlne cez aplikáciu na Vašom smartfóne alebo tablete. Stačí zopár ťuknutí prstom a môžete si podľa potreby nastaviť objem výmeny vzduchu vetrania alebo sklon lamiel žalúzií. Okrem toho Vám inteligentný hlásič otvorenia okien ukáže presný stav otvorenia Vašich okien a premení Váš domov na skutočný smart home!
 
Internorm zdvojené okná sú dostupné v materiáloch drevo-hliník a plast-hliník:

Plast-hliníkové zdvojené okno KV 440

Nielen integrovaná tieniaca technika a riadenie pomocou energeticky sebestačného I-tec Tienenia robia z tohto zdvojeného okna výnimočný produkt. Taktiež je tu možné zabudovanie I-tec Vetrania. Do rámu okna je integrované vetranie, ktoré je možné riadiť osobitne v každej miestnosti a podľa individuálnych požiadaviek. To je hlavná výhoda oproti centrálnej klimatizácii v dome. 

Plast-hliníkové zdvojené okno KV 350

Hoci sa tieniaca technika nachádza už priamo v okne medzi tabuľami skla, KV 350 je stále úzke okno. Úzka konštrukčná hĺbka tohoto zdvojeného okna je 74 mm a tým je vhodné takmer pre každú stavebnú situáciu, čo je výhodou hlavne pri rekonštrukciách. 

Drevo-hliníkové zdvojené okno HV 350

Drevo prináša stále viac prirodzenosti a útulnosti do Vášho domova. Aby však drevo zostalo chránené pred poveternostnými vplyvmi, nachádza sa z vonkajšej strany na zdvojenom okne HV 350 hliníkový kryt. Tento je dostupný v mnohých farbách. Medzi tabuľami skla sa nachádza tieniaca technika - taktiež chránená pred vetrom a počasím. Vysoko tepelnoizolačná termopena, ktorá sa nachádza medzi drevom a hliníkovým krytom, zabezpečuje dodatočne vynikajúcu tepelnú izoláciu.

4-násobná ochrana v jednom okne

Zdvojené okná od Internorm spájajú hneď štyri výhody v jednom okne:
 
1. Tieniaca technika
 
Na výber máte žalúziu, plisovanú roletku alebo dvojito plisovanú roletku Duette®. Tieto sa nachádzajú medzi tabuľami skla. Tým nie sú potrebné žiadne dodatočné stavebné úpravy. Žalúzie sú vhodné nielen v spustenom stave ako perfektná tieniaca technika, ale nastavením sklonu lamiel umožňujú presné dávkovanie dopadajúceho svetla.
 
2. Pohľadová ochrana
 
Žalúzie a plisované roletky Vás chránia pred nežiadúcimi pohľadmi. Vynikajúcu ochranu pred nežiadúcimi pohľadmi zvonku Vám ale ponúka dvojito plisovaná roletka Duette®. Hliníková vrstva týchto dvojito plisovaných roletiek neprepustí takmer žiadne svetlo a tak vytvorí dokonalé zatmenie v miestnosti.
 
3. Tepelná izolácia
 
Tienenie zabudované v ráme okna zaisťuje vynikajúcu U-hodnotu. Plast-hliníkové zdvojené okno KV 440 tak dosahuje UW-hodnotu až 0,64 W/(m2K). Drevo-hliníkové zdvojené okno HV 350 dokonca UW až 0,60 W/(m2K)
 
4. Zvuková izolácia
 
Obzvlášť v blízkosti ulíc s hlučnou dopravou je zvuková izolácia okna veľmi dôležitá. A tu  taktiež bodujú Internorm zdvojené okná. KV 440 dosahuje zvukovú izoláciu až do 45 dB, HV 350 dokonca až do 47 dB.
 
 
Zdvojené okná sú kombinovateľné so všetkými ostatnými plast-hliníkovými ako aj drevo-hliníkovými oknami od Internorm a sú dostupné v rôznych Internorm dizajnových štýloch - od plošne lícujúcich, čistých tvarov typických pre moderný štýl studio až po oblé, tradične tvarované, typické pre klasický, elegantný štýl ambiente.
 
Viac informácií získate na www.internorm-okna.sk
 
 
ZDROJ PR článok spoločnosti Internorm s.r.o.

Tagy:
interiérové tienenie tieniaca technika okenné systémy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky