Očarujúci kamenný dom s kužeľovou strechou si vás okamžite získa!

02.03.2017  |     

Medzi skvosty typickej miestnej zástavby v talianskej Apúlii patrí určite dom, ktorý svojim unikátnym vzhľadom zaujme každého návštevníka. Nachádza sa v mestečku Cisternino, v typickom farmárskom prostredí v centre doliny Itria.

Originálna miestna zástavba typu "Trullo" pochádza z 19. storočia a predstavuje ju tradičný kamenný dom s kužeľovou strechou. Súčasný majiteľ dom zrekonštruoval s ohľadom na starodávne techniky apúlskych majstrov, ktorí tieto príbytky stavali už od 16. storočia. 

Samotný dom je tvorený tromi kužeľovitými časťami, ktoré tvoria obytný celok. Masívne kamenné steny vytvárajú výbornú klímu, v dome je v horúcom lete chladno a v chladnejších mesiacoch naopak teplo, aj vďaka útulnému krbu. 

Rekonštrukcia priestorov, ktorá prebehla v roku 2005, sa sústredila na zachovanie pôvodných charakteristík stavby, ako sú kamenné oblúky a otvory v stenách, pričom priniesla do domu potrebný komfort pre pohodlný relax. 

Interiér je zariadený skromne, útulne a čisto. Prevláda v ňom biela farba a bledé zemité odtiene. Všade nájdeme sviečky, živé kvety či vkusné dekorácie, ktoré perfektne dotvárajú celkovú atmosféru tradičného talianskeho sídla. 

Pozemok je vybavený posedením s grilom, ktoré umožňuje tráviť pokojné večery v kruhu rodiny či priateľov, ale aj romantické chvíle vo dvojici. 

Text: Anna Martausová
Foto: airbnb.com
Zdroj: airbnb.com

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 10/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky