Nadčasový interiér rodinného domu v Nižnej Šebastovej

13.11.2019  |     

Majitelia tohto domu nemali v princípe jasnú predstavu o tom, ako by mal vnútri vyzerať. Obrátili sa preto na interiérovú dizajnérku, ktorá im ho navrhla od podlahy až po strop. Základnou požiadavkou bol moderný, nadčasový interiér, ktorý sa dokáže prispôsobiť situáciám, ktoré život prinesie.

Drevo a skrinka na koňaky

Do návrhu interiérová dizajnérka vstupovala približne pred tromi rokmi v spolupráci s architektom. Snažila sa upraviť dispozíciu tak, aby do domu vošlo všetko potrebné, bez zbytočných nevyužitých rohov, a aby všetko malo svoje miesto. Na prízemí sa nachádza denná časť – otvorený priestor s kuchyňou, jedálňou a obývačkou.

Steny na oboch stranách miestnosti sú z väčšej časti obložené dubovým obkladom s reverznými dverami, alebo na mieru vyrobeným nábytkom z rovnakého materiálu. Na kuchynskej strane to je vežová časť so vstavanými spotrebičmi a reverznými dverami do komory, na druhej strane zasa obývacia stena s dverami do rodičovskej časti a s podsvietenou vitrínou. Nuž, keď sme už pri vitríne, tá bola jednou z požiadaviek majiteľa.

Prečítajte si tiež:

Poctivý vidiecky interiér v montovanom dome postavenom za 4 dni!

„Chcel skrinku na koňaky, z ktorej by každý ,odpadol´. Predchádzalo jej možno desať rôznych návrhov, no myslím, že to stálo za to,“ usmieva sa dizajnérka Veronika. Natmavo morené drevo sa potom opakuje aj na nábytku, v kuchyni a na ležadle pod schodmi, ktoré je obľúbeným priestorom pre hry detí.

 

​„V celom dome sme sa snažili použiť kvalitné materiály. Z veľkej časti ide o prírodný alebo natmavo morený dub doplnený prírodným kameňom. Dôležitým prvkom v interiéri sú aj kvety a prírodné doplnky, ktorých bude časom hádam pribúdať.“ Veronika Bebková, autorka interiéru

 

Voľná ruka a dobrá partia

Majitelia bývajú v dome necelý rok. Možno jediným čiastočným negatívom je čierna pracovná doska v kuchyni, ktorá je pomerne náročná na údržbu. Dizajnérka chcela pôvodne použiť kompaktnú, avšak domáci si vybrali prírodný kameň.

Uvedomujú si, že odtlačky prstov na nej sú akousi daňou za dizajn, ale vravia, že keby sa mali rozhodnúť druhýkrát, vybrali by si rovnakú. Pri zariaďovaní nechali vzhľadom na svoju pracovnú vyťaženosť veľa vecí na dizajnérku. K mnohým sa vyjadrovali, no k niektorým len okrajovo. Je preto veľmi rada, že s výsledkom boli spokojní. Okrem spolupráce s majiteľmi si pochvaľuje aj dobrých majstrov, ktorí sú vždy podstatnou zložkou celého projektu.

„Stolári, obkladači, kamenár, kachliar... Pri tejto stavbe sa stretla naozaj dobrá partia. Zväčša išlo o overených ľudí, s ktorými som spolupracovala už na iných projektoch. Veľká vďaka patrí každému jednému z nich nielen za dobre odvedenú prácu, ale aj za to, že tolerovali väčšinu mojich nápadov a boli ochotní so mnou hodiny a hodiny konzultovať každú maličkosť,“ vraví autorka interiéru.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

„Najväčšou inšpiráciou pri navrhovaní interiérov je pre mňa vždy samotný klient, jeho životný štýl, spôsob myslenia, túžby a predstavy. Je potrebné ho pozorne počúvať a nápady prichádzajú často samy od seba.“ 

Veronika Bebková, interiérová dizajnérka

PIESKOVÝ OBKLAD v kúpeľni je uložený tak, aby nepútal pozornosť, ale prirodzene dopľňal dizajnové umývadlo, vaňu a saunu. Peň pochádza zo starej borovice, ktorá na pozemku pôvodne rástla.

Katarínin pohľad

Páčia sa mi veľké svetlé priestory, ktoré nie sú zapratané a pôsobia vzdušne. Vlastne čím ďalej, tým viac sa prikláňam k minimalisticky zariadeným interiérom. Preto ma v tomto dome zaujali najmä dievčenské izby, ktoré pôsobia veľmi sviežo a obsahujú ozaj len to, čo dievčatá potrebujú. Žiadne zbytočnosti navyše.

Oceňujem veľké okná, cez ktoré dnu preniká denné svetlo, aj univerzálne vybavenie a farebnosť stien i podlahy, vďaka ktorým možno izbu kedykoľvek obmeniť podľa svojich predstáv. „Tajný“ kútik pod schodiskom je tiež dobré a originálne riešenie, ako možno nevyužitý priestor povýšiť na čosi viac. 

AUTORKA INTERIÉRU

Veronika Bebková interiérová dizajnérka

rodinný dom

počet podlaží: 2

lokalita: Nižná Šebastová

Pripravila: KATARÍNA BAROŠOVÁ
Foto: VLASTIMIL SLÁVIK
Zdroj: časopis Môj dom

Tagy:
rodinné domy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky