Rekonštrukcia bytu s retro nádychom bola pre mladého architekta výzvou

03.08.2016  |     

Rekonštrukcia bytu s atmosférou minulého storočia bola výzvou. Prelína sa tu totiž starý byt s mladými majiteľmi. Výsledkom je spojenie nesúce kúsok z oboch.

Dobrý deň,
s priateľkou by sme Vás chceli poprosiť o radu pri zariadení nášho staronového bytu. Dispozične nám vyhovuje, no starosti nám robí jeho samotné zariadenie. Obdivujeme pôvodné retro kúsky, ktoré v ňom ostali, no nevieme si rady s ich zladením tak, aby priestor vyzeral aj súčasne. Otázkou ostáva aj dlhá chodba, kde by sme potrebovali maximalizovať odkladacie priestory. Rovnako aj v spálni, kde navyše potrebujeme umiestniť pracovný stôl, a veľmi by sme si želali vytvoriť sedenie pod oknom. S ostatným si necháme poradiť a budeme sa tešiť akýmkoľvek návrhom.

S pozdravom, Maroš a Monika 

Profi riešenie

Odkladacie priestory v úzkej chodbe, ktorá bola pomerne limitujúca, sa podarilo aspoň vďaka nikám v stenách. V nich bolo možné umiestniť skrine na kabáty a topánky, čo majiteľom úplne postačí. Maximum odkladacích priestorov som, naopak, vytvoril v spálni, kde obe protiľahlé steny lemujú skrine. Okolo postele vznikol akýsi portál, vďaka čomu má každý z manželov vlastnú skriňu. Na protiľahlej stene sa skrine tvarom prispôsobili pracovnému stolu, ktorý som umiestnil čo najbližšie k oknu. Všetok tento nábytok je navrhnutý v čistých, funkčných líniách, aby sa vizuálne nebil s retro štýlom.

Závesné svietidlá ostali v byte po pôvodných majiteľoch. V kombinácii s vintage dlažbou a kontrastnými zárubňami pôsobia elegantne a nadčasovo.

„Vizuálne je byt koncipovaný tak, aby niesol známky oboch - starého priestoru a mladého páru. Podarilo sa to skombinovaním minimalistického moderného nábytku na mieru, ktorý sa vhodne dopľňa s výraznými prvkami retra.“ 

Ing. arch. Michal Ondrejčo

Ing. arch. Michal Ondrejčo
architekt (FA STU Bratislava)
T: +421 905 857 680
M: mail@michal-ondrejco.sk  
W: www.michal-ondrejco.sk

NÁVRH A FOTO: MICHAL ONDREJČO
TEXT: LUCIA KUŠNÍROVÁ
ZDROJ: časopis Môj dom 7/2016

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky