Multifunkčný malý byt pre pracujúceho otca so synom

30.12.2016  |     

V poľskom meste Poznaň našiel svoje uplatnenie, možnosť rozvíjania kariéry aj miesto pre život. Maciej sa rozhodol v tomto meste zakotviť spolu so svojim 6-ročným synom. Našiel vhodný priestor, ktorý sa nachádzal v dobrej lokalite a vyhovoval mu najmä kvôli rýchlej dostupnosti obchodných partnerov.

Majiteľ si želal, aby jeho malometrážny pracovný byt slúžil zároveň najmä ako reprezentatívne štúdio, v ktorom bude môcť uskutočňovať obchodné stretnutia a brainstormingy. Naplnenie svojej predstavy zveril do šikovných rúk svojich priateľov – dizajnérov zo štúdia mode:lina.

Projekt s názvom Brandburg Home & Studio bol zrealizovaný počas roku 2016 a perfektne naplnil predstavy aj potreby mladého kreatívneho otca a jeho malého syna. Priestor ponúkal skromných 37 m2, v rámci ktorých museli dizajnéri vymyslieť čo najfunkčnejší a zároveň estetický dizajn interiéru.

Dizajnéri sa spoľahli na modulárny spôsob vybavenia priestoru – viaceré komponenty sa dajú vďaka kolieskam jednoducho prestavať a uspôsobiť na funkciu, ktorú v danom momente majú napĺňať. Napríklad stôl, ktorý slúži jednak ako pracovný stôl a zároveň ako jedáleň.

Ďalším podobným prvkom sú úložné priestory umiestnené v rámci boxu, ktoré kotvia za pracovnou stanicou s počítačom a monitorom. Čierne skrinky a police v celku sa dajú poľahky presunúť a vytvoria sekretár napríklad za posuvným pracovným stolom.

Týmto spôsobom zároveň umožnia vstup syna do detskej zóny, v ktorej nájde svoj pokoj a má postarané o zábavu počas dlhých mítingov prostredníctvom množstva hračiek.

Dizajnéri spolu s otcom mysleli aj na základné ľudské potreby – v pracovnom byte nájdeme skromný kuchynský kút aj veľkú posteľ umiestnenú na boxe, ktorý zastrešuje kuchyňu, "detskú izbu" a pracovný kút.

Prehľad:

Názov projektu: Brandburg Home & Studio
Dizajn: mode:lina™
Projektový tím: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin
Realizácia: August 2016
Lokalita: Poznań, Poľsko
Podlahová plocha: 37 m2

Text: Anna Martausová

Foto: Patryk Lewiński

Zdroj: homedsgn.com

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Vidiecke bývanie plné slnka a pohody: Čo sa stane, keď časť strechy otvoríte slnku?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky