Premena chaotickej a hranatej kúpeľne na vzdušnejší a príjemnejší priestor

07.02.2018  |     

Nie vždy je nutné meniť interiér od základov. Nový pohľad architekta na pôvodne chaotickú a hranatú kúpeľňu priniesol vzdušnejší priestor a príjemnejšie tvary.

ZADANIE ČITATEĽOV

Dobrý deň, obraciame sa na Vás s prosbou o pomoc pri zariadení spodnej kúpeľne v našom dome. Tá je po predošlých majiteľoch ešte stále v pôvodnom stave. Prijali by sme jednoduchú, modernú kúpeľňu v zemitých odtieňoch hnedej, kávovej, krémovej. Skôr svetlé farby, keďže miestnosť nie je veľká. Sprchový kút už máme v druhej kúpeľni, preto si tu chceme ponechať vaňu. Práčku by sme tiež chceli umiestniť podobne ako doteraz. Umývadlá by sme pre zmenu mali radi dve. Páčili by sa nám vstavané niky alebo poličky, rovnako aj úložný priestor na kozmetiku a uteráky. Pod vaňou máme vyvýšený schodík po predošlých majiteľoch, o ktorom nemáme tušenie, čo ukrýva – pravdepodobne odpad z vane a z práčky, zlepšuje spád. 

Ďakujeme za pomoc. Rodina Magičová

PROFI RIEŠENIE  

Vzhľadom na fakt, že nie je možné posúvať sanitárne predmety, ponechal som ich na pôvodných pozíciách. Upravil som však schodík. Teraz je zaoblený a korešponduje so zaoblenou vaňou. Odstránil som múrik vedľa toalety, ktorý priestor iba zmenšoval.

V rohu toalety bol odskok (pravdepodobne šachta), preto som stenu zarovnal s týmto odskokom a vznikol tak priestor na vstavanú nádržku splachovača aj na peknú niku. Farebnosť je v zemitých odtieňoch, nie však príliš tmavých, pretože prirodzeného svetla sem vniká len málo.

Obklad je prevažne hladký a lesklý, čo priestor trochu opticky zväčšuje. Na ozvláštnenie som v návrhu použil obklad s 3D efektom. Na oblých stranách obkladu vane a schodu je použitá mozaika, ktorá sa opakuje aj v nike nad toaletou.

ARCHITEKT
Mgr. Art. Vojtěch Moškoř, www.moskordesign.com

 

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE: VOJTĚCH MOŠKOŘ
ZDROJ: časopis Môj dom 12/2017-01/2018

Tagy:
vane kúpeľňové dlažby nábytok do kúpeľne rekonštrukcia kúpeľne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Novinka!
Staviame a rekonštruujeme


95 tipov, ako postaviť kvalitný dom
Kúpiť v e-shope

Najnovšie príspevky