Zdroj: Viega

Vaňové armatúry Viega

10. 08. 2022 Zdieľať

Spoľahlivú a bezpečnú prevádzku kúpacích vaní zabezpečujú tzv. odtokové a prepadové súpravy. Umožňujú zadržiavať vodu vo vaniach, chránia ich pred pretečením a kúpeľne pred vyplavením. Sofistikovanejšie verzie, ktoré sú napojené na prívod vody, dokážu dokonca napustiť vaňu úplne nezávisle, aj keď nie ste doma. Spoločnosť Viega ponúka rozsiahly sortiment vaňových súprav a armatúr od tých najbežnejších až po tie najluxusnejšie.

Jednoduchý a funkčný základ

Najzákladnejšie verzie poskytujú odtok a prepad s priemerom odtokového otvoru 52 mm (Multiplex, Simplex) a 90 mm (Rotaplex). Medzi ich výhody patrí vysoký odtokový a prepadový výkon a možnosť výberu z troch vzorov krycej rozety a niekoľkých farieb. K dispozícii je klasické pochrómované vyhotovenie, ako aj módna matná čierna, biela alebo medená farba. Rozety sú veľmi subtílne a len minimálne zasahujú do priestoru vane. Montážna hĺbka súprav je len 33 mm, a preto sú ideálne aj pre vane s decentným okrajom.

Prepadová rozeta ružové zlato

Prepadové rozety pre armatúry Multiplex a Rotaplex sú k dostaniu v klasickom chróme ako aj v iných trendy odtieňoch. Zdroj: Viega

Chytré Trio riešenie

Súpravy Multiplex, Simplex a Rotaplex s označením Trio sú o niečo inteligentnejšie a umožňujú plnenie vane priamo z tela krycej rozety. Funkčný minimalizmus tak zabezpečuje, že okolie vane nenarušujú žiadne nástenné alebo stojankové batérie, ktoré zvyčajne nepríjemne prekážajú pri menších rozmeroch vane a výrazne zmenšujú využiteľný priestor na kúpanie. Ak niekomu vadí hluk vody, ktorý vzniká pri napúšťaní vane, je tu aj model Multiplex Trio F. Ten má úplne tichý systém napúšťania vane zo spodnej časti. Voda tu priteká cez odtokový prvok, v ktorom je bezpečnostný zamedzovač spätného toku a prerušovač potrubia, aby prítok a odtok boli od seba dôsledne oddelené. Táto súprava šetrí aj samotné inštalačné nároky, pretože voda aj odpad sú vedené do centrálneho miesta pod vaňou, kde sa pripájajú k samotnej armatúre.

Vaňa s rozetou detail

Moderná technika a nadčasový design. To sú vaňové armatúry Viega Multiplex a Viega Multiplex Trio. Zdroj: Viega

Plnoautomatické napúšťanie vane

Pre fajnšmekrov je k dispozícii najluxusnejšia verzia Multiplex Trio E, ktorá dokáže ovládať vaňovú armatúru úplne samostatne, podľa prednastavených hodnôt, a to aj na diaľku. Ak sa napríklad vraciate premrznutý domov zo zimnej prechádzky a potrebujete sa ihneď po príchode domov zohriať, stačí sa pripojiť na internet, zadať svoju voľbu a vaňa sa sama začne napúšťať na požadovanú teplotu. Po dosiahnutí vopred definovaného množstva napúšťanej vody sa tiež aj sama vypne. Po príchode domov tak môžete rovno skočiť do zohriatej vane.

Vaňa s rozetou detail

Úplne bezhlučné napúšťanie vane zospodu pri modeli Multiplex Trio F. Zdroj: Viega

Ovládacie rozety Multiplex Trio E sú fyzicky umiestnené na okraji vane alebo ich možno nainštalovať na stenu v okolí vane. V závislosti od zvoleného variantu to môže byť jedna alebo dve rozety so svetelnou signalizáciou alebo displejom. Po doplnení WiFi modulom možno všetky funkcie systému ovládať na diaľku z mobilného zariadenia. Armatúra umožňuje plnoautomatickú reguláciu teploty, pritekajúceho množstva a výšky hladiny vody. V kombinácii s elektricky ovládanou odvodňovacou súpravou Multiplex Trio F ponúka maximálny užívateľský komfort. Na vytvorenie ešte pohodlnejšej prevádzky je možné Multiplex Trio E prednastaviť (naprogramovať). Na tento účel sa jednorazovo definuje teplota a hladina vody a môžu byť následne kedykoľvek vyvolané z pamäte. Akonáhle je napustené požadované množstvo, je prívod automaticky zastavený. Vaňu tak nie je nutné pri napúšťaní sledovať.

Schéma oddelenia napúšťacej a odpadovej vody v armatúre Multiplex Trio F.

Schéma oddelenia napúšťacej a odpadovej vody v armatúre Multiplex Trio F. Zdroj: Viega

Schéma oddelenia napúšťacej a odpadovej vody v armatúre Multiplex Trio F.

Zdroj: Viega

Všetky elektrické a mechanické komponenty vrátane zmiešavacej súpravy sú bezúdržbové a nenáročné na prevádzkovú spotrebu elektrickej energie (menej ako 1 watt v pohotovostnom režime). Elektrické napájanie sa zabezpečuje pripojením k štandardnej elektrickej sieti 230 V. V prípade výpadku napájania preberá funkciu napájania armatúry integrovaný akumulátor. Na prípadnú údržbu a opravy možno celú zmiešavaciu jednotku vybrať niekoľkými pohybmi ruky cez revízny otvor vane.

Viac na www.viega.sk

Zdroj: PR článok Viega s.r.o.

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: armatúry kúpeľňové trendy vane vodovodná batéria zariadenie do kúpeľne
Zdieľať článok