Detská a hosťovská? Návrh izby, ktorá má slúžiť pre dve generácie

05.03.2018  |     

Vytvoriť príjemné útočisko pre hostí a zároveň hravé miesto pre malé deti sa zdá byť neľahká úloha. Vďaka dôvtipným prvkom a praktickým úložným priestorom sa však môžu cítiť príjemne v rovnakej izbe i dve generácie.

ZADANIE ČITATEĽOV

Som pravidelnou čitateľkou Vášho časopisu, ktorý prináša každý mesiac množstvo inšpirácií, nápadov a rád, z ktorých čerpám i ja. Teraz si však neviem poradiť so zariaďovaním izby, ktorá by mala slúžiť ako hosťovská izba pre priateľov, no zároveň aj ako detská pre moje dve vnúčence. 

 

Uvítala by som návrhy na rozzónovanie izby tak, aby sa v nej vytvoril priestor na spanie, neveľký úložný priestor, ale aj dostatočné miesto na hranie či iné aktivity mojich vnúčat. Izba by mala pôsobiť útulne a hravo. Ja osobne preferujem drevo a svetlé farby. Mám rada tiež multifunkčné a praktické riešenia, ktoré sa ľahko udržiavajú. Nerada by som izbu preplnila nábytkom, ktorý plní len estetickú funkciu.

PROFI RIEŠENIE  

Pre čitateľku sme vytvorili multifunkčný priestor, ktorý napriek spojeniu dvoch funkcií ostáva vzdušný. Aby mali hostia vždy kde prespať, zvolili sme rozkladaciu pohovku. Cez deň slúži všetkým členom rodiny – či už na sledovanie rozprávok, čítanie kníh, alebo oddych. Najväčšiu plochu tvorí priestor pre deti. Umiestnili sme sem veľký atypický koberec, kde sa deti môžu „váľať“ a hrať sa. Praktický úložný priestor sme rozdelili do dvoch sekcií, a to na protiľahlých stranách izby. Farebnosť či vzory sme sa snažili vybrať tak, aby priestor pôsobil hravo, príjemne, avšak nie vyslovene detsky. Sivá, béžová a biela vytvárajú neutrálny základ, ktorý sme doplnili o jemnú pastelovú modro-zelenú farbu na závese či doplnkoch + žlté akcenty na nábytku. Drevené prvky nábytku doladené k dverám či podlahe priestor príjemne zútulňujú.

ARCHITEKT
Mgr. art. Jana Cymorková, www.cymorka.sk

 

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE: JANA CYMORKOVÁ
ZDROJ: časopis Môj dom 2/2018

Tagy:
riešenie interiéru hosťovské izby

Mohlo by vás tiež zaujímať:

PREČÍTAJTE SI TIEŽ Malý byt, veľké možnosti Malý byt, veľké možnosti x

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 10/2019 v predaji


Byt plný paliet a nádeje
kúpiť v e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky