Ako zariadiť dvojizbový byt pre mladého muža

10.04.2018  |     

Aj byt pre mladého muža, hoci nehýri farbami či romantickým nábytkom, môže pôsobiť príjemne a priateľsky. Kovové detaily, čisté línie a premyslené úložné riešenia sú typickým maskulínnym prvkom. Žiarivá žltá pohovka upúta na prvý pohľad a dotvára priateľskú atmosféru.

ZADANIE ČITATEĽOV

Nedávno som si kúpil dvojizbový byt a rád by som si nechal poradiť, ako ho vhodne zariadiť tak, aby v ňom bolo miesto na všetko. Uprednostňujem svetlé farby. Priestor by mal byť prakticky zariadený, páči sa mi moderný štýl s industriálnymi prvkami. Rád by som mal v obývačke televízor aj elektrický kozub a určite vínotéku, resp. miesto na odkladanie vína. Poteší ma, ak sa mi do bytu zmestí i knižnica, pretože mám množstvo kníh. Do kuchyne určite nechcem barový pult, skôr uprednostním klasický jedálenský stôl. Keďže často pracujem z domu, bol by som rád, keby ste mi vytvorili i vhodný pracovný kút, najlepšie v spálni.

 

PROFI RIEŠENIE  

Dispozícia bytu pozostáva z malej vstupnej predsiene, z ktorej sa plynule prechádza do väčšej obytnej miestnosti a samostatnej spálne. Vo vstupnej časti a v kuchyni sme navrhli na vstavané spotrebiče nábytok na mieru a využili výšku stien. Vďaka tomu sme odľahčili kuchynský kút a našli sme aj miesto na uskladnenie vína. Jedálenský stôl a stoličky sú štíhlej konštrukcie, preto môžu byť umiestnené v strede izby. V obývačke je dominantným prvkom pohodlná sedačka v „žĺtkovej“ farbe, na stenu oproti sa nám podarilo vhodne zakomponovať televízor i elektrický kozub. Využili sme miesto pod stropom, čím sme vytvorili majiteľovi šikovný priestor na knihy.

Jednoliata laminátová podlaha a biely tehlový obklad spájajú priestor do jedného celku. Ilúziu dvoch miestností dotvára vzdušná kovová priečka s policami, určená na dekorácie či bylinky. Tým, že sme v maximálnej miere využili výšku stien a priestory pod stropom, byt pôsobí vzdušne a príjemne.

ARCHITEKTky
Mgr. art. Kristína Poržoltová,
Ing. arch. Ivana Paľková + tím 
www.kivvi.sk

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE: KRISTÍNA PORŽOLTOVÁ, ANNA KRIŠTOFÓRY
ZDROJ: časopis Môj dom 3/2018

Tagy:
industriálny štýl dizajn interiérov pánske byty dvojizbové byty

Mohlo by vás tiež zaujímať:

PREČÍTAJTE SI TIEŽ Malý byt, veľké možnosti Malý byt, veľké možnosti x

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 11/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky