Návrh na rozšírenie dvojizbového bytu pre manželov s dieťaťom

02.06.2018  |     

Dvojizbový byt pre troch ľudí si žiadal zmenu. Manželia túžili po vlastnej posteli i pracovnom kúte, staršie dieťa potrebovalo svoju vlastnú izbu. Hoci sa zdal byť tento byt tvrdším orieškom, architekti si so zmenou dispozície nakoniec hravo poradili.

ZADANIE ČITATEĽA

Prosím o radu, ako zrekonštruovať náš malý dvojizbový byt. V súčasnosti pozostáva z väčšej obývačky a detskej izby, z chodby sa vchádza do samostatnej kuchynky. Chceli by sme spojiť kuchyňu s obývačkou a vytvoriť malú spálňu, do ktorej by sa zmestila dvojposteľ a malý pracovný stolík. Chodbu by sme od zvyšných izieb radi oddelili priečkou a dverami. Uprednostňujeme prírodné farby, blízky je nám škandinávsky štýl. Keďže je byt veľmi malý, privítame čo najstriedmejšie zariadenie, ktoré by ale zároveň bolo príjemné a útulné.

Jaroslava

 

PROFI RIEŠENIE  

Menší byt mal pôvodne dve samostatné izby. Aby sme mohli vytvoriť malú spálňu s pracovným kútom a zároveň ponechať bytu vzdušnosť, bolo skutočne nutné odstrániť takmer celú strednú priečku. Spálňový kút pre manželský pár sme zakomponovali k zadnej stene v rámci obývacieho priestoru. Deliacim prvkom sa stal nízky múrik a visiace náladové osvetlenie. Aby sme toto členenie ešte viac umocnili, pohrali sme sa i s výškou podlahy a stropu. Keďže sa nám všetok úložný priestor v spálni podarilo vyzdvihnúť nad úroveň očí, vznikol nám i pracovný kútik, ktorý bol jednou z podmienok majiteľov.

Tým, že sme časť priečky zachovali a udržali sme kuchyňu s jedálenským kútom  za rohom, vytvorili sme v otvorenej spálni dostatočnú intimitu. Jednou z požiadaviek bolo i oddelenie chodby priečkou a dverami. Tu bolo prvoradé zachovanie dostatočného svetla. Zvolili sme preto presklené dvere a do priečky medzi obývačku a  chodbu sme osadili veľké okno. Celý byt je ladený v škandinávskom štýle s využitím zaujímavých a funkčných prvkov. V malých priestoroch, ako je tento, je najdôležitejšie zachovať celistvosť a jednotný štýl. 

ARCHITEKT
Ing. Zsolt Csölle
www.nedinterier.sk

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE: TAMARA ČERMÁKOVÁ

ZDROJ: časopis Môj dom 5/2018

Tagy:
riešenie interiéru návrhy interiérov dvojizbové byty

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 5/2019 v predaji


21 horúcich jesenných trendov
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky