Ako môžete v interiéri využiť tehlu

01.03.2019  |     

Tehlovú úpravu môžete použiť na celú stenu alebo len na jej časť, na vytvorenie kuchynského ostrova, barového pultu, knižnice či kozuba. Tehla sa cíti doma kdekoľvek – od obývačky cez kúpeľňu, kuchyňu až po spálňu – a nezáleží ani na tom, či je interiér moderný alebo vidiecky. Jednoducho, klasickou poctivou tehlou nikdy nič nepokazíte.

Štýl 1: Kozub 

Kozub a tehla je naozaj nadčasová kombinácia. Na jeho obloženie môžete použiť tehlové obkladové pásiky, ktoré sú stálofarebné a nevyžadujú si žiadnu špeciálnu údržbu. Najskôr treba podklad napenetrovať. Pásiky sa lepia pomocou malty kus po kuse. Práca si vyžaduje určité skúsenosti, aby bol dojem podľa vašich predstáv. 

 

Štýl 2: Ostrov 

Ostrov zo starých tehál dokáže z každej kuchyne vytvoriť mimoriadne útulné miesto. Jeho výrobu zvládne aj menej skúsený domáci majster, efekt bude stáť za to. Navrch položte širšiu dosku, ideálne z masívneho dreva, potom už môžete pozvať hostí a servírovať. A garantujeme vám, že takýto ostrov sa stane srdcom celej domácnosti.

 

Štýl 3: Knižnica 

Tehly sú ideálne aj ako stavebný materiál na knižnice v interiéri. Ku knihám sa totiž naozaj hodia viac ako čokoľvek iné. Môžete z nich vytvoriť stĺpiky, ktoré budú držať jednotlivé drevené poličky, prípadne urobte celý úložný systém. Keďže tehla je prírodný materiál a nie je zdraviu škodlivá, pokojne s ňou choďte aj do spálne. 

Štýl 4: Zástena 

Čoraz častejšie sa v súčasných kuchyniach namiesto klasických obkladov objavuje tehla v najrôznejšom usporiadaní a farbe. Je totiž odolná, nenáročná na údržbu a skutočne štýlová. Pekne ukáže vo vidieckej kuchyni, ale možno ešte krajšie v tej modernej lesklej, do ktorej dodá potrebný kontrast.

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: VOJTA HEROUT, ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 

Tagy:
tehla kozuby knižnice tehlové obklady kuchynské ostrovy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky