Zdroj: Tonio Manfredi

Výborné riešenie pre malé byty! Takto oddelíte spálňovú časť od obytnej, aby si navzájom neprekážali

16. 06. 2022
Zdieľať

V meste Polignano a Mare s malebnými výhľadmi, plážou v koryte vyschnutej rieky a s očarujúcim morom, stojí dom Isa Bella, v ktorom zariaďovalo Pleroo Design Studio malý byt. Je návodom, ako vytvoriť v jednej miestnosti dve funkčné zóny, ktoré si nezavadzajú, žijú vlastným životom, zároveň však udržiavajú vzájomné prepojenie.

Policová zostava ozvláštnená vzorovanou tapetou

Projekt, vytvorený v spolupráci s architektom Adrianom Pasciuti, intenzívne komunikuje s geometrickými tvarmi z obrazov zavesených na stenách (súčasné umelecké diela od Meitrei), zhmotňuje ich a posúva do mikroarchitektúry priestoru. Hlavným deliacim prvkom neveľkého bytu je policová knižnica, ktorá zároveň rozdeľuje i spája spálňu a obytnú izbu s kuchynskou linkou.

Malý byt so zaujímavým delením priestoru

Nad posteľou vyniká oblúková klenba stropu. Zdroj: Tonio Manfredi

Spája vďaka tomu, že niektoré police sú obojstranne otvorené. Stredová časť zostavy slúži zo strany spálne ako šatník so zástenou z pestrej kvetinovej tapety. Z opačnej strany – zo strany kuchyne tapeta tvorí dekoratívnu stenu a vdychuje priestoru prímorskú atmosféru.

Prečítajte si tiež
Víkendový dom v Nitre s nádychom hotelového luxusu

Teplé farby, úsporné riešenia, nečakané prvky

Celý interiér obsahuje rafinované prvky, ktorými nenápadne nadväzuje na tradičnú miestnu architektúru. Zároveň zahŕňa doplnky od rôznych výtvarníkov a dizajnérov. Jemné teplé odtiene použité v byte priestor spríjemňujú a oživujú.

Malý byt so zaujímavým delením priestoru

Stredová časť zostavy slúži zo strany spálne ako šatník so zástenou z pestrej kvetinovej tapety. Zdroj: Tonio Manfredi

Objavujú sa nielen na lavici pri kuchynskej linke, na stoličkách, ale aj v spálni v podobe žltého nočného stolíka, oranžového rámu okrúhleho zrkadla a geometrického obkladu v sprchovacom kúte. Nad posteľou vyniká oblúková klenba stropu. Podlahu v spálňovej časti spríjemňuje mäkký fialový koberec. Za povšimnutie stojí aj vintage kĺbové nástenné svietidlo Martinelli Luce pri stolíku v kuchyni.

Detail spálne s dizajnovým žltým stolíkom

Interiér zahŕňa doplnky od rôznych výtvarníkov a dizajnérov. Zdroj: Tonio Manfredi

Čím je Pleroo Design Studio jedinečné?

Štúdio sa zaoberá rekonštrukciami a interiérovým dizajnom domov a bytov, obnovou turistických a historických budov a tiež komerčných priestorov ako sú obchody, bary, reštaurácie. Projekty interiérového dizajnu tohto štúdia ľahko spoznáte kvôli silnej ikonografickej a štýlovej identity.

Prečítajte si tiež
Starý železničný vagón si pri Telgárte prerobili na štýlovú kaviareň

Tá je založená na neustálom skúmaní materiálov a riešení s cieľom poskytnúť jedinečný produkt rešpektujúci individualitu zákazníka. „Pleroo chce vytvoriť harmóniu medzi priestormi a ľuďmi, medzi starodávnym a moderným, medzi pamäťou a predstavivosťou,“ charakterizujú posolstvo štúdia jeho zakladatelia Claudio De Leo, Arch. Anna Stella Tinelli.

Malý byt so zaujímavým delením priestoru

Stredová časť zostavy slúži zo strany spálne ako šatník. Zdroj: Tonio Manfredi

Isa Bella

štúdio interiérového dizajnu: Pleroo Design Studio

autori: Claudio De Leo, Arch. Anna Stella Tinelli

spolupráca: Adriano Pasciuti

lokalita: Polignano a Mare, Taliansko

plocha: 50 m2

realizácia: 2022

Sabína Zavarská

Foto: Tonio Manfredi

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: delenie priestoru dispozičné riešenia knižnice malý byt police tapety úložné priestory
Zdieľať článok

Diskusia