13 inšpirácií, ako poňať vianočný stromček moderne a originálne

11.12.2018  |     

Vianočný stromček nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Či zvolíte tradičný živý alebo alternatívny, je už len na vás. Trendy sú dané jasne: v pastelových farbách, naprírodno alebo minimalisticky.

Štýl 1: NAPRÁZDNO

Severský štýl a minimalizmus idú ruka v ruke, a preto úplne stačí zadovážiť si živý ihličnatý stromček, ktorý bude len prázdny. Pridanou hodnotou bude jeho vôňa, šíriaca sa po celom dome.

Štýl 2: BEZ LÍSTIA

K moderným Vianociam patria stromčeky nielen ihličnaté, ale i listnaté. Bielu brezu s holými konárikmi stačí len ozdobiť pár guľami a vianočnými svetlami.

 

Štýl 3: V PASTELOVÝCH FARBÁCH

Púdrová ružová je farbou týchto Vianoc, ktorá dokonale vynikne na tmavozelenom stromčeku. Možno ju ladiť s bielou, striebornou alebo prírodnými odtieňmi.

Štýl 4: KONÁR VO VÁZE

Veľmi netradične poňatý stromček – samotný zelený konár vo váze položený napríklad na stole a ozdobený bielymi guľami alebo papierovými girlandami, ktoré možno vyrobiť doma.

Štýl 5: ČERVENÁ KLASIKA

Červená farba patrí jednoducho k tradičným Vianociam a tento rok prišiel jej veľký „comeback“. Dobre sa kombinuje so slonovinovým porcelánom, keramikou, tmavým drevom i kožou. Červené dekorácie nájdete vo vianočnej ponuke značky Westwing.

Štýl 6: NA STENE

Ikonický stromček ideálny do industriálne ladeného bytu vyskladáte jednoducho. Stačí pribiť klince  do tvaru stromčeka, zavesiť drôtené ozdoby a je to. Ozdoby od značky Hübsch predáva www.bellarose.sk

Štýl 7: PALETOVÝ

Stromček ideálny do mestského typu interiéru je vyrobený recykláciou z paletových dosiek, ktoré možno ponechať bez ozdôb alebo ozdobiť šiškami, guľami i svetielkami. V ponuke na www.sashe.sk/PSConcrete aj na zákazku podľa priania. 

Štýl 8: POMAĽOVANÝ

Stromčeky môžu byť aj jednoduchou dekoráciou vyrobenou z drevenej preglejky. Ručne maľované ozdoby s jutovým špagátom možno zavesiť na „veľký“ stromček, na stenu alebo do okna. Hľadajte na www.sashe.sk/Elart.

Štýl 9: Z KOVU

Symbolický stromček v tvare stojana z kovu je ideálny do malých bytov. Praktický je najmä v tom, že šetrí priestorom a nikde nebude zavadzať. Navyše, ozdoby si možno vymieňať každý rok podľa aktuálnych trendov. Stromček a ozdoby sú súčasťou vianočnej ponuky IB Laursen.

Štýl 10: POLICOVÝ MINIREGÁL

Aj takýto stromček je skvelou alternatívou alebo „len“ doplnkom ku klasickému vianočnému stromčeku. Drevené poličky možno zaplniť rozličnými ozdobami alebo šiškami.

Štýl 11: S VÔŇOU LESA

Výborným nápadom je stromček z menších konárikov zozbieraných zo stromov, na ktorého výrobu postačí už len kovová tyč. Konáriky stačí prevŕtať a v rôznych smeroch napichnúť na tyč. Dekorácie hľadajte vo vianočnej ponuke Bonami.

Štýl 12: IHLANOVÝ

Drevené stromčeky v skupinkách majú svoje čaro. Budú pripomínať miniles. Vyniknú nielen na vianočnom stole, ale i položené na komode, okennom parapete či kozube.

 

Štýl 13: Z KONÁROV

Stromček vyrobený z brezových konárov vytvarovaných do trojuholníka a zavesený na reťazi sa teší stále veľkej obľube. Stačí ho dozdobiť dekoráciami alebo svetielkami.

TEXT: MIROSLAVA MACEKOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom

Tagy:
vianočné ozdoby vianočné dekorácie vianočné stromčeky umelé vianočné stromčeky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky