6 spôsobov, ako doma podporiť jarnými dekoráciami svoju pohodu

24.03.2020  |     

Napriek negatívnym správam prakticky z celej Európy, je dôležité nepanikáriť a podporovať aj svoju psychickú pohodu. To môžeme dosiahnuť ľahko – spestrime si interiér prvkami, ktoré do miestností vnesú jar. Budeme sa doma cítiť oveľa príjemnejšie.

Kvety v kuchyni

Nemyslíme len rezané kvety či bylinky v črepníkoch. Vyberte si časť steny, ktorú ozdobíte veselou kvetinovou tapetou alebo si ušite nové návlečky na podsedáky. Príjemnou zmenou sú aj transparentné kvetinové závesy, ktoré prepúšťajú dostatok svetla. Trendovou novinkou sú ručne maľované látkové rolety s volánmi alebo riasením. 

Umenie inšpirované prírodou

Obrazy inšpirované prírodou, ktoré vnášajú do interiéru krásu prírody, slnko a morské pobrežie, dokážu výrazne ovplyvniť atmosféru v celom byte. Pozor však, aby tieto obrazy neskĺzli do gýču. Vyberajte si štýl, ktorý sa hodí do vášho interiéru. Atraktívnym doplnkom, ktorý rozžiari byt sú aj moderné abstraktné maľby v pestrých farbách.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Zdôraznite prírodné materiály

Nechajte vyniknúť krásu dreva, ratan, bambus. Bytové textílie vymeňte za ľanové a bavlnené, v prírodných farbách. Nebojte sa použiť imitáciu kože. Zaujímavé dekorácie vytvoríte aj pomocou obyčajného špagátu.

Svetlo ružová a pastely

Jemné pastelové odtiene osviežia každý interiér. Stačí, ak si jemne rúžovou, svetlozelenou alebo bledučko modrou nafarbíte len jeden samostatný kus nábytku. V podobných odtieňoch môžete riešiť aj kvetináče izbových rastlín či svietidlá. 

Prečítajte si tiež:

Jednoduché tipy, ako zmeniť náladu vášho domova

Citrusové vzory

Okrem kvetov a listov sú intenzívnym osviežením tohtoročnej jari aj vzory citrusových plodov. Citróny, pomaranče, mandarínky – celé stromy, celé plody alebo aj prerezané na polovicu, vyznejú na bytových textíliách i tapetách pozitívne a sviežo. Nebojte sa ich použiť aj mimo kuchyne. Dosiahnete odvážny a nečakaný vzhľad.

Dlažba v podobe svetlej borovice

Podlaha v štýle svetlej borovice rozjasňuje interiér a spríjemňuje ho prírodným akcentom. Môžete si zvoliť aj dlažbu, ktorá pripomína drevo – nemusí to byť pravé drevo. Je vhodná do kúpeľní, kuchyne či chodby. Ak nemáte v súčasnosti potrebu meniť celú dlážku, osviežte si ju aspoň prírodným koberčekom vo svetlých farbách, ktorý sa dá ľahko čistiť. 

Sabína Zavarská
Foto: istock

Tagy:
jarné dekorácie Sme doma

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkolepý byt s rozlohou dvoch bungalovov

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky