Prepych a elegancia: Obývačka v štýle glamour

05.02.2018  |     

Noblesa i elegancia sa snúbia v štýle zvanom glamour. V štýle pre tých, ktorí dokážu vnímať krásu, i pre všetkých, ktorých osvieži pohľad na dokonalé dielo ľudských rúk.

Namiešajte si

Zariadiť obývačku v glamour štýle nie je síce veľká veda a ani vás to nemusí stáť „majland“, ale je potrebné mať na pamäti niekoľko kľúčových znakov. Do obývacej miestnosti umiestnite minimálne jeden kus nábytku alebo doplnok, ktorý vyvolá moment prekvapenia: napríklad kozub, nadrozmerný obraz, zrkadlo, komodu či luster.

Oheň je taktiež nepostrádateľný. Ak nie je možnosť zabudovať originálny kozub, postačí aj imitácia jeho portálu s použitím veľkých sviečok. Vystavený televízor je nežiaduci, najlepšie je ukryť ho v nábytku. Vítané je všetko, čo sa leskne a trblieta. Použite zlaté, strieborné a medené doplnky, osvetlenie alebo textílie, ktoré sú luxusné a zároveň príjemné na dotyk.

Luster nemusí byť nutne len v obývačke, prekvapí napríklad v kúpeľni alebo kuchyni. A nezabudnite určite na nejakú starožitnosť – či už bude originálna, replika, alebo v štylizovanom neoštýle, voľba je len na vás.

 

TEXT: MIROSLAVA MACEKOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 12/2017-01/2018

Tagy:
starožitnosti obývacie steny glamour interiérové štýly luxusné obývačky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky