5 x moderná mestská spálňa

04.11.2019  |     

Presne taká je mestská spálňa, a preto sa neobávajte ani veľkých priestorov, ani kombinovania nevšedných materiálov. Farebnosť je neutrálna, studená až zemitá, nadčasovosť sa prelína s dávnou minulosťou a kraľuje tu svetlo so vzdušnosťou.

1. V objatí betónu

Industriálny štýl môže v prvom momente vzbudzovať chlad a veľkú strohosť. Avšak tvrdé a studené prvky vhodne skombinované s tými mäkkými a teplými navodia opačný pocit a vy sa v takejto spálni budete cítiť naozaj dobre. Nevšedným riešením je aj umiestnenie veľkej postele práve do rohu miestnosti, čo v klasických spálňach nebýva zvykom.

2. Plná slnka

Ak ste šťastným majiteľom loftu, takéto niečo môže byť pre vás. Veľká posteľ s ešte väčším baldachýnom a francúzskym oknom sú dokonalosť sama osebe. Mestskému štýlu pasuje aj príroda, preto ak vám neprekáža starostlivosť o izbové rastliny, zadovážte si ich čo najviac. Teplé drevo, biele textílie i betónová stena si pekne nahrávajú do kariet. 

Tip: Všetok nábytok do spálne na jednom mieste

3. Ako na zámku

Posteľ s kovovým rámom i nadčasová kombinácia bielej s čiernou je najmä pre tých odvážnych. Čerešničkou na torte sú vypletané kruhy v hnedých odtieňoch zavesené na stene, ktoré miestnosť celkovo zjemnili. Spálňa ako celok s čistými líniami a dokonalým usporiadaním v konečnom obraze odzrkadľuje harmóniu a pokoj. 

4. V centre diania

V mestskom štýle bývania je bežné prepájať viacero miestností.  Oddelené bývajú maximálne spálňa a kúpeľňa. Ak žijete sami a máte k tomu len jednu či dve miestnosti, nemáte čo riešiť. Pokojne do obývačky vtesnajte aj posteľ. Takéto riešenie je nielen originálne, ale aj veľmi praktické. Nemusíte sa večer nikam presúvať, a ak aj zaspíte pri knihe, zjavne to bude práve v posteli. 

5. Funkčne útulná

Ak ste milovníci útulných a malých izbičiek, takáto spálňa by vás mohla inšpirovať. Posteľ postavte do stredu rovno pod okno. Okrem originality sa zamerajte aj na funkčnosť a každú vec či doplnok využívajte aj prakticky. Do takejto spálne sa hodia aj textílie s rozmanitými vzormi, napríklad geometrickými tvarmi alebo potlačou mesta či budov. 

TEXT: MIROSLAVA MACEKOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopsi Môj dom

Tagy:
postele moderné spálne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Z mesta na vidiek: Druhú šancu na kúpu tohto domu už neprepásli

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky