SILIKON PROFI nová rada silikónových dekoratívnych omietok

31.05.2019  |     

SILIKON PROFI je nová rada vysoko odolných a stálych dekoratívnych omietok pre náročnejšie exteriérové podmienky. Tieto nové moderné materiály majú celkovo vyššiu odolnosť a stálosť ako štandardne ponúkané silikónové tenkovrstvé omietky. Stále viac zákazníkov požaduje pre svoje nehnuteľnosti vysoko stále prevedenie fasády a riešením sú tieto nové silikónové tenkovrstvé omietky. Tie sú práve zastúpené radou SILIKON PROFI.

Omietky SILIKON PROFI sa vyznačujú vysokou hydrofobicitou povrchu (perličkový efekt) a zvýšenou samočistiacou schopnosťou (zaistené zvýšeným obsahom silikónovej zložky), kedy nečistoty spolu s vodou (dažďom) sú veľmi jednoducho spláchnuté a fasáda tak dlhodobo zachováva svoj originálny čistý a suchý vzhľad. Vyššia ochrana proti biologickému znečisteniu (riasy, mach) opäť udržuje tenkovrstvú omietku dlhšie čistú a tým výrazne predlžuje jej celkovú životnosť. Tieto omietky sú určené do oblastí so zvýšenou prašnosťou a nepriaznivými klimatickými podmienkami. Omietky sú plne umývateľné, vysoko odolné proti poveternostným vplyvom s charakteristickou dlhou životnosťou a stálosťou farebných odtieňov a zároveň sú veľmi pružné a viac odolné proti mechanickému poškodeniu (obsahujú výstužné vlákna).
 
 
Omietky SILIKON PROFI sú určené pre vnútorné aj vonkajšie použití ako konečná úprava hladkých povrchov muriva, vápenných a vápennocementových omietok, betónu, ľahčených stavebných hmôt, drevovláknitých, drevotrieskových, cementotrieskových a sadrokartónových (len pre interiér) dosiek a ďalej  ako konečná povrchová úprava zatepľovacích systémov.
 
 
SILIKON PROFI je ponúkaná v troch štruktúrnych prevedeniach a dvoch najžiadanejších zrnitostiach.
EKOPUTZ SILIKON PROFI - škrabaná (ryhovaná)
KC PUTZ SILIKON PROFI - zatieraná (hladená)
STRUKTUR PUTZ SILIKON PROFI - jemná zatieraná (hladená)
 

výrobok

označenie

zrnitosť

EKOPUTZ SILIKON PROFI

E1313 / E2313

1,5 mm / 2,0 mm

KC PUTZ SILIKON PROFI

E1314 / E2314

1,5 mm / 2,0 mm

STRUKTUR PUTZ SILIKON PROFI

E1315 / E2315

1,5 mm / 2,0 mm

 

Prednosti: 

- extrémna odolnosť voči klimatickým vplyvom a UV žiareniu
 
- výborná paropriepustnosť a vysoká vodoodpudivosť
 
- zvýšené samočistiace schopnosti
 
- dlhodobá ochrana proti biologickému znečisteniu
 
- vyššia mechanická odolnosť - výstužné vlákna
 
- vynikajúca spracovateľnosť
 
Farebné odtiene: Biely + odtiene podľa vzorkovníc TSCL a ďalšie podľa priania zákazníka.
 
Podklad: musí byť suchý, vyzretý (nová minerálna omietka min. 10 dní, základní vrstva ETICS min. 5 dní), súdržný, zbavený prachu, voľných častí, mastnoty, biotického napadnutia a odizolovaný proti vode. Biologicky napadnuté podklady (huby, plesne, riasy) najprv ošetrite vhodným biocídnym prípravkom (napr. ČISTIČ FASÁD V1920) a potom mechanicky za mokra odstráňte. Nerovnosti je nutné vyspraviť a opatriť základným náterom EKOFAS E0204. Podklad musí byť z dôvodu minimalizácie spotreby a dosiahnutia požadovanej štruktúry rovný. Pred použitím omietky SILIKON PROFI je nutné podklad opatriť základným náterom EKOFAS E0204 v odtieni zhodnom s odtieňom omietky. 
 
Príprava hmoty: omietka je určená k priamej aplikácii. V prípade potreby je možné mierne doriedenie max. 1-2% vody. Omietka sa premieša pri nízkych otáčkach, aby nedošlo k napeneniu hmoty. 
 
Aplikácia: najprv 6-12 hodín po aplikácii základného náteru sa SILIKON PROFI po dôkladnom premiešaní natiahne nerezovým hladítkom v hrúbke zrna. Po čiastočnom zavädnutí omietky (doba je závislá od teploty a vlhkosti vzduchu) sa omietka vyvzoruje plastovým hladítkom do požadovanej štruktúry. Omietku je nutné naťahovať v jednej ploche bez prerušenia. Pohľadové ucelené plochy sa odporúča naťahovať v jednom pracovnom zábere a z jednej výrobnej šarže. Prípadné krátke prerušenie práce možno pripustiť na hranici farebne celistvej plochy a na nároží. Doba zasychania je približne 12 - 24 hodín v závislosti od teploty a vlhkosti vzduchu. Plne vyzretá je za 3 - 4 dni. Odporúčaná aplikačná teplota okolia, podkladu a omietky je +5 °C až +25 °C. Aplikácia omietky sa nesmie vykonávať za priameho slnka, pri silnom vetre, za dažďa a vysokej relatívnej vlhkosti. Pred týmito vplyvmi musí byť omietka chránená aj v priebehu vysychania či vytvrdzovania. Po dokončení povrchových úprav sa podlážky lešenia postavia kolmo, aby sa predišlo poškodeniu nevytvrdnutých omietok či znečisteniu dažďovou vodou odrážajúcou sa od podlážok. Pracovné pomôcky a znečistené miesta je nutné ihneď umyť vodou, pretože zaschnutá omietka sa veľmi ťažko odstraňuje. 
 
Upozornenie: Pracovník aplikujúci omietku SILIKON PROFI by mal byť zaškolený technikom firmy COLORLAK, a.s. Pri zatepľovacích systémoch sa odporúča používať farebné odtiene so stupňom odrazivosti vyšším než 30 (tmavé odtiene).  
 
Nanášanie: Nerezovým hladítkom.
 
Vzorovanie: Plastovým hladítkom.
 
 
ZDROJ PR článok spoločnosti COLORLAK SK, s.r.o.

Tagy:
dekoratívne omietky silikónové omietky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky