Zdroj: Saint-Gobain Construction Products

Koľko stojí zateplenie domu?

27. 04. 2023 Zdieľať

Zníženie energetickej náročnosti, revitalizácia stavby, ale aj estetické dôvody a nakoniec zdravšie bývanie. Zatepľovanie domov a budov je dnes už jedným z najčastejších a aj najnákladnejších stavebných projektov. Aká je skutočná cena zateplenia fasády a s čím treba v rozpočte počítať?

Mnohé projekty stroskotajú na nedostatočnej príprave a práve v stavebníctve je zlatým pravidlom, že stavba bude na konci drahšia, ako bolo na začiatku rozpočtované. Môže za to veľa premenných, ktoré vstupujú do procesu realizácie v jednotlivých fázach zateplenia. Neznamená to však, že sa na svoj projekt zateplenia neviete vopred pripraviť a nastaviť si rozpočet čo najpresnejšie.

muž lepí izoláciu na tehlovú stenu

Zdroj: Saint-Gobain Construction Products

Pri počiatočnej kalkulácii ceny zateplenia treba počítať nielen s nákladmi na materiál, náradie či predpokladanú prácu majstrov. Výslednú cenu ovplyvní najmä celková plocha zateplenia, kvalita a hrúbka izolačného materiálu, cena práce aj s predpokladanými opravami, výška budovy a aktuálny stav stien, ktoré si tiež môžu vyžiadať pred zateplením opravu. Platí, že čím viac možných scenárov zohľadníte, tým bude rozpočet presnejší.

Zvažujete, že svoj dom zateplíte? Veľmi dobrú predstavu, aká je orientačná cena zateplenia fasády, vám dá Weber Online kalkulátor.

Zdroj: Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.

Kategória: Aktuality Materiály
Tagy: tepelná izolácia
Zdieľať článok
Izolácia podlahy v starom domeDom z tehly

Izolácia podlahy v starom dome

Izolácia základov domu a spodnej stavbyDom z tehly

Izolácia základov domu a spodnej stavby

Majster roka 2023: Terárium pre vodné korytnačky, ktoré slúži aj ako konferenčný stolíkUrob si sám

Majster roka 2023: Terárium pre vodné korytnačky, ktoré slúži aj ako konferenčný stolík

Chystáte sa maľovať? Pozrite sa, ako správne oškrabať omietkyUrob si sám

Chystáte sa maľovať? Pozrite sa, ako správne oškrabať omietky