Zdroj: Vaillant Group Slovakia

Prečo čakať, keď najlepší čas na ochranu klímy je už teraz?

25. 03. 2021 Zdieľať

Práve túto otázku si položila Frauke, dnes už matka troch detí pochádzajúca z Nemecka. S manželom sa sťahovali do väčšieho domu na dedine v čase, keď bola v deviatom mesiaci tehotenstva. Čakalo ich mnoho životných zmien.

V minulosti sa nezaujímali o žiadnu z eko-tém. Neriešili, že je to dôležité pre klímu a pre ich budúcnosť. Všetko sa zmenilo. Život zrazu nebol len o nej a jej mužovi. Na prvé miesto dali niekoho iného. „Musíme myslieť na to, čo urobiť, aby sme zachránili túto planétu pre naše deti,“ vysvetľuje Frauke. Je potrebné hľadať vhodné a ekologické riešenia. „A to aj pre vykurovanie. Je to šialené, koľko emisií môžete ušetriť,“ dodáva nadšene.

Vaillant klimatit

Frauke s rodinou. Zdroj: Vaillant Group Slovakia

Ochrana kímy

Keď s mužom uvažovali o vhodnom riešení pre ich nový dom, uvedomili si zodpovednosť, ktorá s týmto rozhodnutím prichádza. Zhodli sa na tom, že vďaka najmodernejším technológiám môže byť tým najlepším miestom na ochranu klímy práve ich domov. Zatiaľ čo zastaralé vykurovacie systémy zaťažujú životné prostredie, nové, vysoko účinné vykurovacie technológie ušetria veľa emisií. Lebo nielen automobilová doprava, ale aj naše vykurovanie a výroba teplej vody tvoria veľký podiel všetkých emisií CO domácností – čo je ďalší dôvod, prečo s novým vykurovacím systémom urobiť niečo pre klímu našej planéty.

Frauke s manželom.

Frauke s manželom. Zdroj: Vaillant Group Slovakia

Klimatické zmeny už prebiehajú a čas na rozhodovanie je obmedzený. Tak prečo čakať, keď takú dôležitú vec môžu vyriešiť veľmi jednoducho? Najvhodnejší čas konať je už teraz, lebo ešte nikdy nebola ochrana našej planéty taká dôležitá. „Myslím, že zodpovednosť nie je o budúcnosti, ale o tom, akí sme tu a teraz. Prečo máme čakať, kým sa o našu klímu začnú starať naše deti?“ pýta sa Frauke. Každý môže začať u seba doma.

Rodina Frauke

Deti trávia veľa času doma aj vonku. Zdroj: Vaillant Group Slovakia

Zníženie emisií

Ochrana klímy začína práve s vykurovacím systémom zameraným na budúcnosť. Trvalo udržateľným riešením sú tepelné čerpadlá značky Vaillant. Významne prispievajú k zníženiu emisií CO₂  a zároveň šetria náklady na vykurovanie. Ako? No predsa tým, že bezplatne generujú až 75 % požadovanej energie – priamo zo vzduchu, vody alebo zeme. Frauke a jej manžel si vybrali tepelné čerpadlo aroTHERM plus typu vzduch/voda (3-12 kW, A) s prírodným chladivom, ktoré je extrémne ohľaduplné k životnému prostrediu. Šetrí emisie a zároveň prináša nízke prevádzkové náklady.

Tepelné čerpadlo aroTHERM

Tepelné čerpadlo aroTHERM plus. Zdroj: Vaillant Group Slovakia

Urobte aj vy zmenu tam, kde na tom skutočne záleží, stavte na ekologický vykurovací systém. S ním už teraz môžete prevziať zodpovednosť za budúcnosť – výberom tepelného čerpadla do novostavby či modernizáciou vykurovania v staršom rodinnom dome. Značka Vaillant vám môže vypracovať odborný návrh inštalácie tepelného čerpadla – nezáväzne a zadarmo. Stačí vyplniť jednoduchý formulár na jej webovej stránke. Takže: prečo čakať? Ide o najmodernejšie riešenie, ktoré sa vyplatí pre vás aj pre klímu.

Viac na  www.vaillant.sk

Zdroj: PR článok Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Kategória: Technológie
Tagy: ekologické vykurovanie klimatizácie rodinný dom tepelné čerpadlá
Zdieľať článok