Zdroj: Viessmann

Viessmann Invisible: prevratné klimatické riešenie vám poskytne viac priestoru v dome

26. 04. 2023 Zdieľať

S rastúcimi cenami nehnuteľností je každý meter štvorcový obytnej plochy cennejší ako kedykoľvek predtým. Preto je skvelé, ak môžete miestnosť, ktorá sa predtým používala ako technická miestnosť, premeniť na ďalší obytný priestor - napríklad na saunu, ktorú si môžete užívať ako vlastnú oázu pohody.

So systémom Viessmann Invisible je teraz k dispozícii prevratné riešenie vykurovania a vetrania, ktoré vytvára cenný dodatočný priestor v dome, ktorý možno ľubovoľne nadizajnovať. Týmto inovatívnym konceptom klimatického riešenia rodinný podnik opäť napĺňa svoje firemné poslanie: „Vytvárame životný priestor pre budúce generácie.“

Značná sloboda dizajnu vďaka modulárnej konštrukcii a individuálnym dizajnovým plochám

Modulárny systém je určený pre domy s rozlohou do 200 m2 vykurovanej obytnej plochy. Kombinuje tepelné čerpadlo Vitocal najnovšej generácie, voliteľný vetrací modul, zásobník teplej vody a kompletnú sadu príslušenstva vrátane všetkých rozvodov v kompaktnej predstenovej inštalácii, ktorá má hĺbku len 28 cm. Štandardizované moduly s továrenskou konfiguráciou umožňujú všestranné možnosti inštalácie, čo dáva architektom aj staviteľom novú slobodu pri navrhovaní pôdorysu domu.

Moduly Viessmann Invisible sa inštalujú bez akéhokoľvek krytu. To dáva zákazníkom možnosť nechať si prispôsobiť dizajn prednej a bočnej steny a vybrať si zo širokej škály materiálov, ako je drevo alebo kuchynské povrchy. Môžu sa dokonca rozhodnúť pre zrkadlové povrchy.

Úspora nákladov na vykurovanie vďaka vysokoúčinnému tepelnému čerpadlu vzduch/voda

Ústredným prvkom inovatívneho klimatického riešenia je modul tepelného čerpadla Vitocal 200-SI. Splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda má výkon od 2,6 do 9,0 kW. Je vysoko účinné s koeficientom výkonu (COP) až 5,0 (pri A7/W35 podľa EN 14511), čo mu dáva hodnotenie energetickej účinnosti A++. To zabezpečuje nákladovo efektívnu výrobu tepla. Tepelné čerpadlo je k dispozícii aj vo verzii, ktorá sa môže používať ako chladiaci systém počas horúcich letných dní. Zásobníkový modul s objemom 250 litrov, ktorý sa tiež zmestí do zariadenia s hĺbkou len 28 centimetrov, ponúka zákazníkom pohodlnú dodávku teplej vody.

Vetrací modul zabezpečuje, aby bol okolitý vzduch vždy čistý

Najlepšia možná kvalita okolitého vzduchu, vysoká úroveň energetickej účinnosti a jednoduchá inštalácia – Vitoair FSI je vetrací modul pre Viessmann Invisible. S maximálnym prietokom 300 metrov kubických za hodinu je vhodný pre domácnosti s rozlohou do 280 m2. Krížový entalpický výmenník tepla získava až 80 % tepla z odvádzaného vzduchu a spolu s čerstvým privádzaným vzduchom ho privádza späť do miestností prostredníctvom systému rozvodu vzduchu click-and-go. To má výhody pre zdravie a peňaženky obyvateľov, ako aj pre štruktúru budovy.

Celý rad možností inštalácie na individuálne usporiadanie

Možnosti inštalácie riešenia Viessmann Invisible sú rovnako rozmanité ako domy, do ktorých sa inštalujú. Rôzne možnosti inštalácie – vedľa seba, rovnobežné alebo rohové usporiadanie – umožňujú bezproblémovú integráciu do pôdorysu.

Viessmann Invisible

Viessmann Invisible spája všetky komponenty do jedného kompaktného systému. Zdroj: Viessmann

Najvyšší možný stupeň sebestačnosti vďaka fotovoltike a systémom na uskladnenie elektrickej energie

Aby mohli byť zákazníci čo najviac nezávislí od verejnej elektrickej siete, môže Viessmann Invisible po veľkú časť dňa fungovať aj na vlastnú výrobu elektrickej energie z fotovoltických modulov Vitovolt. Menič s batériovým systémom Vitocharge VX3 uskladňuje prebytočnú elektrickú energiu vyrobenú počas dňa na večerné a nočné hodiny a na požiadanie môže nabíjaciu stanicu Energycharge zásobovať elektrickou energiou pre elektrické vozidlo.

Viessmann energetický manažment zvyšuje účinnosť

Bezplatná aplikácia ViCare umožňuje používateľom ovládať svoj systém pohodlne prostredníctvom smartfónu. Systém Energetického manažmentu, ktorý je súčasťou aplikácie, zaznamenáva aj toky energie medzi tepelným čerpadlom, vetracím modulom, meničom s batériovým systémom a nabíjacou stanicou a prehľadne ich zobrazuje na displeji. Používatelia tak majú neustály prehľad o výrobe a spotrebe energie. Najdôležitejšie však je, že riadiace systémy modulu tepelného čerpadla a meniča s batériovým systémom využívajú energetický manažment na zabezpečenie efektívnej prevádzky. To umožňuje prevádzkovať systém mimoriadne šetrne k zdrojom a znižovať náklady.

Nechajte si poradiť u svojho odborného partnera firmy Viessmann alebo na www.viessmann.sk.

PR článok spoločnosti Viessmann, s.r.o.

Kategória: Technológie
Tagy: tepelné čerpadlá vetranie vetranie s rekuperáciou vykurovanie
Zdieľať článok
Vyberáme plynový kotol do rodinného domuDom z tehly

Vyberáme plynový kotol do rodinného domu

Varenie na plyne znečisťuje vzduch v interiéri nad limitné hodnoty, bez vetrania môže spôsobiť astmuASB.sk

Varenie na plyne znečisťuje vzduch v interiéri nad limitné hodnoty, bez vetrania môže spôsobiť astmu

Spaľuje váš sused v kotle odpad či starý nábytok? Podľa nového zákona mu hrozí vyššia pokutaASB.sk

Spaľuje váš sused v kotle odpad či starý nábytok? Podľa nového zákona mu hrozí vyššia pokuta

Naozaj sa oplatí investovať do obnoviteľných zdrojov energie?Urob si sám

Naozaj sa oplatí investovať do obnoviteľných zdrojov energie?