Decra® jedinečná koruna strechy

Decra® jedinečná koruna strechy

02. 07. 2010 Zdieľať

Zaujme na prvý pohľad. Zoznámte sa s Decrou® – unikátnou ľahkou strešnou krytinou na báze ocele.

— Advertorial spoločnosti Icopal a.s. —

Decra® svojou variabilitou umožňuje vytvorenie nespočetného množstva architektonických nápadov. Romantická drevenica uprostred hôr bude vďaka nej bezpečne učupená pod snehovou prikrývkou. Investori v pamiatkovo chránených zónach si vďaka nej môžu vydýchnuť. Decra® je kvalitný ľahký materiál, ktorý nezaťažuje krov, a pritom sa jeho vzhľad ponáša na klasickú strešnú krytinu. Ľahko spracovateľná Decra® umožňuje realizáciu aj atypických a zakrivených tvarov. V našich podmienkach sa osvedčili najmä dva základné varianty – Decra Classic a Decra Stratos, ktoré možno farebne doladiť k vzhľadu fasády.


Decra® jedinečná koruna strechy

271518
Icopal

Bezpečnosť na prvom mieste
Ani najkrajšia krytina neobstojí v tvrdej konkurencii, ak nezaručuje maximálnu funkčnosť strechy. Základným kritériom výberu strechy by mala byť predovšetkým bezpečnosť, a to aj v náročných klimatických podmienkach. Decra® chráni šikmé strechy pred prenikaním nežiaducej vlhkosti už od sklonu 10°. Nepriepustnosť strešnej krytiny zaručuje najmä jedinečný princíp prichytávania škridiel. Decra® sa klincami prichytáva smerom do čela laty v bode, ktorý je najmenej vystavený pôsobeniu zrážkovej vody. Maloformátová škridla Decra® sa vyznačuje minimálnou rozťažnosťou, vďaka čomu nevznikajú medzery, ktorými by mohla vnikať vlhkosť pod strešnú krytinu a spôsobovať poruchy.


Decra® jedinečná koruna strechy

271516
Icopal

Decra® s nadhľadom prekonáva aj vrtochy počasia, medzi ktoré okrem tuhých mrazov a neustále sa topiaceho a znova mrznúceho snehu patria aj silné víchrice. Zatiaľ čo víchrice strhávajú ľuďom strechy nad hlavou, Decra® odoláva nárazom vetra s rýchlosťou až do 160 km/h. Bezpečnosť strechy a kvalitu jednotlivých prvkov vrátane strešných doplnkov dokazuje až 30-ročná záruka. Práca s mimoriadne presnými prvkami ľahkej strešnej krytiny Decra® sa prejaví v celistvom a úhľadnom vyhotovení strechy. Icopal sa zákazníkom zaväzuje päťročnou zárukou na kvalitnú prácu „Decra Majstrov“, ktorých spoločnosť špeciálne vyškolila.

Vrstvením k dokonalosti
Škridla je vďaka viacvrstvovému zloženiu mimoriadne odolná proti vonkajším poveternostným podmienkam. Pohodu pod strechou podporuje aj svojimi akustickými vlastnosťami. Povrch, ktorý je ošetrený granulátovým posypom, tlmí nárazy dažďových kvapiek. V interiéri si preto vychutnáte ticho aj počas silných dažďov.

Jadro škridly tvorí pevná švédska oceľ, ktorá sa podpisuje pod vysokú nosnosť krytiny. Obojstranná galvanizácia ocele hliníkom a zinkom zaručuje jej dlhú životnosť. Vďaka tejto úprave sa nosná vrstva pri rezaní bezpečne uzatvorí a nekoroduje. Zo spodnej strany sa na škridlu nanáša antikorózny polyesterový náter. Na vrchnú vrstvu sa nanáša živicový náter, ktorý chráni škridlu pred degradačnými účinkami ultrafialového žiarenia. Živicový náter sa posypáva granulátom v požadovanej farebnosti. Farebná stabilita aj v extrémnych poveternostných podmienkach sa dosahuje glazovaním povrchu čírou akrylátovou glazúrou pri teplote 1 100 °C.


Decra® jedinečná koruna strechy

271515
Icopal

Decra® pristane nielen moderným strechám, ale aj rekonštruovaným, ktoré možno jednoducho realizovať aj bez odstránenia pôvodnej krytiny. Kvalita materiálu, atraktívne výrazové možnosti strešnej krytiny a presná práca pri pokrývaní predznamenávajú čoraz širšie uplatňovanie tejto výnimočnej krytiny aj na slovenských strechách.

Viac informácií nájdete na www.icopal.sk

Kategória: Materiály Stavba a rekonštrukcia Strecha, podkrovie
Tagy: icopal
Zdieľať článok